Kto powinien używać tabletek do szamba?

Categories Uncategorized

Szambo pomału odchodzi do lamusa. Coraz więcej osób decyduje się zastąpić je przydomową oczyszczalnią ścieków. Oba te rozwiązania wymagają właściwej konserwacji, aby można było je uznać za higieniczne i bezpieczne dla środowiska. Kto, więc powinien ich używać?

Osoby dbające o ekologię

Tabletki do szamba to bezpieczne dla środowiska substancje, których głównym zadaniem jest wpływanie na szybszy rozkład nieczystości. Preparaty, takie jak tabletki Sanidenn zawierają kultury żywych bakterii, enzymy i pożywki. Ich zadaniem jest rozkład materii organicznej i powstałych osadów. Jeżeli doszłoby do wycieku, i bakterie te przedostałyby się do środowiska, to nie dojdzie do jego skażenia. Preparaty do szamba są chemicznie obojętne, więc nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt. Wiążą, za to metale ciężkie, dzięki czemu zapobiega się ich przedostawaniu do środowiska.

Oszczędni

Regularne stosowanie tabletek do szamba to sposób na oszczędność. Bakterie pomagają rozbić powstałe wcześniej osady na dnie, więc wpływają na powiększenie użytecznej objętości zbiornika. Znaczy to, że szambo można opróżniać rzadziej. Stosowanie tabletek do szamba jest proste. Wystarczy wrzucić je do zlewu lub sedesu. Nie ma potrzeby dostawania się bezpośrednio do zbiornika. Tabletki do szamba najczęściej można stosować również w przydomowych oczyszczalniach ścieków. Należy też pamiętać, że preparaty do konserwacji szamba są bardzo wydajne. Nie trzeba, więc wydawać na nie kroci. Warto też zauważyć, że stosowanie tabletek Sanidenn nie przyczynia się do powstawania korozji rur lub jakiegokolwiek innego niszczenia kanalizacji.

Ceniący sobie higienę

Szamba charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem. Tabletki do szamba zawierają substancje zapachowe, które pomogą go usunąć. Dodatkowo, tabletki Sanidenn przyspieszają rozkład materii organicznej, co sprawia, że wydziela się mniej siarkowodoru i metanu, które są główną przyczyną brzydkiego zapachu. Większość tabletek do szamba nie ma w swoim składzie substancji żrących, kwasowych lub kaustycznych. Mimo, to dzięki ich stosowaniu można zdecydowanie ograniczyć lub zrezygnować całkowicie z preparatów zawierających chlor. Tabletki te hamują rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *