Bezpieczniki elektryczne

Categories Technologia

Bezpieczniki samochodowe to klasa bezpieczników używanych do ochrony przewodów i wyposażenia elektrycznego pojazdów. Są one ogólnie oceniane dla obwodów nie wyższych niż 32 wolty prądu stałego, ale niektóre typy są oceniane dla 42-woltowych układów elektrycznych. Od czasu do czasu są one stosowane w nie mechanicznych produktach elektrycznych.

Bezpieczniki do domu

Na rynku wyróżnić można bezpieczniki kasetowe. Z plastikowym korpusem i dwoma bolcami pasującymi do gniazd, są najczęściej używane w samochodach. Każdy bezpiecznik jest wydrukowany z prądem znamionowym w amperach u góry. Te typy bezpieczników występują w sześciu różnych wymiarach fizycznych. Są one również często używane w domach lub mieszkaniach. Blok bezpieczników oferuje sposób montażu kilku bezpieczników razem lub dużych bezpieczników oddzielnie.

Wbudowany bezpiecznik jest często spotykany w dodatkowych akcesoriach elektrycznych, w których producent nie zna limitu natężenia prądu obwodu, do którego zamierzasz podłączyć. Zapewnia to wystarczającą ochronę dla tego pojedynczego akcesorium, bez względu na inne urządzenia, które mogą współdzielić ten sam obwód. Podwójne gniazda bezpieczników pozwalają zamienić jedno gniazdo bezpieczników w dwa.

Bezpieczniki elektryczne czy bezpiecznik automatyczny?

Bezpieczniki kasetowe wykorzystują wspólny schemat kolorystyczny dla bezpieczników Micro2, Micro3, nisko profilowych oraz zwykłych rozmiarów. Bezpieczniki ogranicznika składają się z metalowego paska z płytki blokującej dla prądów powyżej 40 amperów. Często są one używane w pobliżu skrzynek bezpieczników akumulatora rozruchowego. Stosowane są również w pojazdach elektrycznych. Ponieważ bezpieczniki taśmowe wymagają użycia narzędzi do wymiany, są zatem prawnie uważane za komponenty nienadające się do serwisowania dla użytkowników końcowych. Bezpiecznik resetowalny to polimerowe urządzenie o dodatnim współczynniku temperaturowym, które jest pasywnym komponentem elektronicznym stosowanym do ochrony przed uszkodzeniami nadprądowymi w obwodach elektronicznych. Bezpiecznik automatyczny również jest często stosowany w obiektach mieszkalnych. Co z pewnością jest ogromną zaletą, ponieważ tego typu bezpieczniki są niesamowicie funkcjonalne. Oprócz tego bezpieczniki elektryczne cieszą się sporą popularnością, gdyż są łatwo dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *