Skup złomu jako biznes

Categories materiały budowlane

Czy myślałeś o tym, by otworzyć własną działalność gospodarczą? Jedną z dochodowych branż jest przetwórstwo odpadów, w tym między innymi skup złomu. Jakie warunki trzeba spełnić, by stać się właścicielem takiego miejsca?

Zanim postawisz skup złomu

Wiadomo, że ceny złomu są dość atrakcyjne, stąd też i spore zainteresowanie osób chcących prowadzić tego rodzaju biznes. Dlatego też prawo nakłada pewne regulacje, dzięki którym może w jakiś sposób kontrolować całą branżę.Przede wszystkim ważne jest uzyskanie zgody środowiskowej, co można uczynić składając wniosek do odpowiednich organów. Nie wolno przy tym zapomnieć o tym, by do napisanego przez siebie wniosku dołączyć odpowiedni raport, który opisze wpływ istnienia skupu złomu czy też skupu metali kolorowych w danym miejscu. Ponadto należy spełnić również i inne obostrzenia wymagane przez prawo, zarówno krajowe jak i unijne. Między innymi należy zaopatrzyć przyszły skup złomu lub też skup metali kolorowych w odpowiedni teren i wagi, niezbędne do prawidłowego obsługiwania prowadzonego przez siebie punktu.

Przy przygotowaniu terenu warto też pamiętać o tym, by mieć teren odpowiedni do potrzeb. Segregowanie na miejscu musi być przeprowadzone jak najbardziej starannie, by odróżnić od siebie metale, co jest istotne nie tylko w przypadku gdy prowadzisz skup metali kolorowych, ale także i innych metali bądź surowców wtórnych.

Jak ustalać ceny złomu?

Biznes musi się opłacać, dlatego ważne jest też odpowiedni szacunek, jaki będzie wyznaczał obowiązujące w punkcie ceny złomu. Stawki te mogą oczywiście się różnić, bo muszą uwzględnić ceny złomu oferowane przez huty, odbierające zebrany w skupie złomu tonaż. Niemniej jednak nie mogą też być zbyt niskie, bo wówczas możesz mieć problemy z ludźmi dostarczającymi złom do prowadzonego punktu. Najlepiej oczywiście w tym wypadku obserwować posunięcia konkurencji w branży i dostosowywać ofertę na bieżąco.

Czy skup metali kolorowych się opłaca?

Zyski w branży obrotem surowcami wtórnymi są zależne od wielu czynników, niemniej jednak można zaobserwować tendencję wzrostową. Dlatego też właśnie dobrze prowadzone miejsce skupu metali kolorowych czy też po prostu skupu złomu z całą pewnością może być naprawdę dochodową działalnością gospodarczą. Przekonało się o tym już wiele osób będących posiadaczami tego rodzaju biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *