Roleta podtynkowa – kiedy warto się na nią zdecydować?

Categories Okna i drzwi

Rolety zewnętrzne oferowane są w różnych wariantach pod względem ich budowy. Zaliczane są do nich także rolety podtynkowe, których skrzynki nie są widoczne po montażu. Kiedy warto zdecydować się na takie rolety?

Jak zbudowana jest roleta podtynkowa?

Rolety podtynkowe są rodzajem rolet zewnętrznych przeznaczonych do niewidocznego montażu podtynkowego.

Składają się z aluminiowej skrzyni, która umieszczona jest pod warstwą tynku, z przodu okna. W skrzyni znajduje się wał nawojowy, na którym nawinięty jest izolowany pancerz aluminiowy. Pancerz, który nazywany jest też kurtyną, porusza się po bocznych prowadnicach.

Sterowanie roletami podtynkowymi może odbywać się na dwa sposoby – ręcznie albo za pomocą napędu, który kontrolowany jest przyciskiem, pilotem, aplikacją albo panelem sterowania w przypadku systemów smart home.

Kiedy instaluje się rolety podtynkowe?

Ze względu na swoją budowę Roleta podtynkowa przeznaczona jest do montażu albo na etapie budowy, albo na etapie modernizacji lub generalnego remontu budynku.

Podczas montażu rolet podtynkowych konieczne jest wykonanie jednoczesnych prac elewacyjnych, aby zakryć skrzynkę.

Rolety podtynkowe – jakie mają zalety?

Rolety zewnętrzne podtynkowe wyróżniają się wieloma zaletami, które spowodowały, że są one chętnie wybierane przez kupujących.

Przede wszystkim atutem tych rolet jest ich ograniczona widoczność ze względu na ukrytą skrzynkę. Dzięki temu prezentują się one bardzo estetycznie i nie zaburzają architektury budynku.

Również roleta podtynkowa charakteryzuje się lepszymi parametrami termoizolacyjnymi w porównaniu do innych typów rolet. Dzięki temu redukuje ona mostki cieplne i obniża ucieczkę ciepła z budynku. Właśnie dlatego takie rolety polecane są do domów energooszczędnych, pasywnych.

W jakich wariantach oferowane są rolety podtynkowe?

Producenci rolet podtynkowych oferują je w wielu wersjach do wyboru, dzięki czemu można dopasować je do własnych preferencji i potrzeb.

Zewnętrzne rolety mogą mieć właściwości antywłamaniowe, dzięki czemu zmniejszają one ryzyko włamań do budynków. Można kupić je z rolowaną moskitierą, która zabezpiecza wnętrza przed owadami. Można także dobrać sposób sterowania roletą – sterowana jest ona ręcznie albo automatycznie przez napęd i może być obsługiwana bezprzewodowo pilotem albo aplikacją.

Rolety te oferowane są też w różnych kolorach, w tym w kolorach jednolitych oraz w wariantach drewnopodobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *