Hit architektury wnętrz

Categories mieszkania

Podsumowanie pierwszego kwartału sprzedażowego 2023 roku wykazało ogromny wzrost popytu na ścianki prysznicowe typu walk-in. Zarówno większe sieciówki jak i małe sklepy branżowe odnotowały rosnące zainteresowanie tym typem przestrzeni prysznicowej. Jak jest tajemnica sukcesu tego typu ścianek prysznicowych?

Prysznice walk-in, czyli gustowny minimalizm

Prysznice walk-in to prysznice odgrodzone od pozostałej części łazienki tylko jedną szklaną ścianką, przybierającą charakter pewnego rodzaju parawanu. Ich design jest zwykle całkowicie minimalistyczny, co nadaje łazience nowoczesny i przestronny charakter. Tego typu prysznic z pewnością oczaruje wszystkich gości wizytujących dom.

Ten rodzaj prysznica oferuje też inne zalety, m.in jest znacznie łatwiejszy w czyszczeniu i często w końcowym rozrachunku tańszy niż wanna czy kabina z brodzikiem. Dodatkowym atutem ścianek prysznicowych walk-in jest dokładne zamocowanie zapobiegające powstawaniu grzybów i rozwojowi bakterii tak jak dzieje się to w szczelinach tradycyjnych kabin prysznicowych.

Ścianki prysznicowe – szczegóły konstrukcyjne

Omawiany typ ścianek wykonywany jest na najróżniejsze sposoby. Na rynku można spotkać ścianki z tworzyw sztucznych czy metalu. Najpopularniejszym rodzajem ścianek prysznicowych są jednak te wykonane ze szkła hartowanego. Specjalnie wzmocnione szkło grubości 8 mm z metalową ramą i powłoką zapewniającą szybkie czyszczenie zapewnia komfort bezawaryjnego użycia na wiele lat.

Ścianki prysznicowe typu walk-in wymagają szczególnego sposobu montażu. Przede wszystkim należy przygotować podłoże – specjalnie pochyloną podłogę oraz spływ wody. Jeśli łazienka nie posiada takiej podłogi należy podnieść ją wokół by uzyskać spadek właśnie w miejscu prysznica. Jest to niezbędne ponieważ bez odpowiedniego spadku i drenażu woda z prysznica zaleje łazienkę.

Ergonomia i łatwość użycia

Warto dodać, że prysznice walk-in są idealnym typem przestrzeni dla całej rodziny. Wejście i wyjście nie nastręcza żadnej trudności osobom starszym czy niepełnosprawnym oraz ludziom z ograniczeniami ruchowymi. Przestrzeń prysznicowa walk-in to też zmniejszone zużycie powierzchni. Zalety te są szczególnie ważne, gdy mówimy o małych łazienkach, gdzie minimalizm, przestronność i efekt wizualny uzyskany dzięki tego typu prysznicom są najważniejszymi cechami.

Przewaga zalet nad wadami ścianek prysznicowych jest widoczna gołym okiem nic więc dziwnego, że rozwiązanie to wypiera zarówno wanny jak i tradycyjne kabiny prysznicowe z brodzikiem. Warto więc rozważyć montaż tej innowacyjnej technologii także w swojej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *