Oprawa natynkowa lub podtynkowa

Categories mieszkania

Każdy z nas chciałby mieć piękne i stylowe mieszkanie. Kupujemy drogie meble i dodatki do domu. Nie możemy zapominać też o odpowiednim oświetleniu wnętrza. Dzięki niemu pomieszczenie nie tylko pięknie się rozświetli, ale też nada mu charakteru. Jakie typy oświetlenia są obecnie najmodniejsze?

Oświetlenie LED

To w tej chwili absolutne must have. Oświetlenie pomieszczeń żarówkami ledowymi to, przede wszystkim, bardzo ekologiczne, ale też ergonomiczne rozwiązanie. Pobierają one mało prądu, przy jednoczesnej długiej żywotności. Możemy zdecydować się np. na taśmy ledowe (idealnie sprawdzą się w kuchni, pod szafkami) lub żarówki wkręcone do tradycyjnych lamp.

Oprawa natynkowa lub podtynkowa

Oprawa natynkowa jest montowana bezpośrednio na suficie. Jest niewielką lampą o kształcie walca lub prostokąta. Nie rzuca się w oczy, a przez to nie przytłacza wnętrza, w jakim się znajduje. Podobne zastosowanie mają lampy podtynkowe. Różnica polega na tym, iż montaż ich wymaga kucia ścian, są one bowiem zupełnie schowane. Zaletą takiego oświetlenia jest fakt, iż jest ono zupełnie niewidoczne, jednocześnie dające sporo światła. Niezależnie od tego, czy wybierzemy oświetlenie natynkowe czy podtynkowe istotne jest, by odpowiednio je rozmieścić (to światło punktowe, tylko jeśli będzie go wystarczająco dużo i w dobrych miejscach, da nam dobre oświetlenie)

Lampa o fantazyjnym kształcie

Do sypialni, jadalni lub salonu bardzo modne są obecnie duże, pojedyncze Lampy techniczne o fantazyjnym wyglądzie. Najmodniejsze to te o geometrycznym kształcie w drucianej, złotej oprawie. Nadal modne są też kwieciste abażury. Będą nadawać się jedynie do wnętrz w stylu angielskim lub prowansalskim.

Niezależnie od tego, czy naszym wyborem odpowiedniego oświetlenia będzie oprawa natynkowa, duży abażur, czy bardzo nowoczesne taśmy ledowe, musimy zapamiętać, iż konieczne jest, by współgrały one z całym pomieszczeniem. Stworzą wtedy dodatek idealny, a nie przytłoczą wnętrza. Koniecznie trzeba też zainwestować w dobre żarówki, najlepiej ledowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *