Jak działają najskuteczniejsze żele dezynfekujące?

Categories remonty

Pomimo znacznie większej świadomości jak ważna jest prawidłowa i skuteczna ochrona przed zakażeniami, wciąż wiele osób myli wirusy i bakterie. Tymczasem inaczej się leczy choroby spowodowane przez te dwa zupełnie różne rodzaje mikrobów. Podobnie ma się sprawa z prewencją, gdyż inne środki są skuteczne w zapobieganiu zakażeniom różnymi typami chorobotwórczych drobnoustrojów.

Jak działają żele dezynfekujące?

Producenci używają zazwyczaj środków na bazie alkoholu. Może to być alkohol benzylowy lub etylowy, a także izopropylowy. Warto nadmienić, że ostatni z wymienionych, izopropanol, nadaje się także do czyszczenia elektroniki, gdyż jest obojętny dla wrażliwych podzespołów. Bynajmniej nie oznacza to, że można te produkty stosować zamiennie, patrząc jedynie na skład, gdyż produkty przeznaczone do dezynfekcji skóry dłoni zawierają środki łagodzące podrażnienia. A te mogą już nie być tak łaskawe dla przedmiotów codziennego użytku czy elektroniki. Dobry środek powinien zawierać od 75 do 80% alkoholu oraz posiadać składnik pielęgnujący, który zapobiegnie wysuszeniu i podrażnieniu wrażliwej skóry. Jest to szczególnie istotne, gdy ze względu na charakter wykonywanej pracy, użycie środka dezynfekującego w ciągu dnia jest bardzo częste. Produktem spełniającym te wymagania jest żel dezynfekujący Vimedin.

Jak prawidłowo dezynfekować dłonie?

Aby dezynfekcja dłoni rzeczywiście była skuteczna, należy mieć świadomość, że środki przeznaczone do dezynfekcji powierzchni przedmiotów nie nadają się do stosowania na skórze. Szkodliwe składniki mogą wnikać do organizmu, co może wywołać długofalowe skutki a w krótkim okresie czasu można się spodziewać podrażnień. Inny ważnym aspektem przeciwdziałania zakażeniom jest fakt, że bakterie i wirusy, mówiąc kolokwialnie, „nie znikają na widok środków dezynfekujących”. Wyeliminowanie niebezpiecznych drobnoustrojów zajmuje nieco czasu, gdyż kształt dłoni i pory na skórze również mogą być przeszkodą dla całkowitej penetracji przez żel. Stosując Żel dezynfekujący vimedin, najlepiej jest pozostawić żel na ok. 30 sekund. Taka procedura działania zapewnia eliminację mikrobów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *