Najczęstsze oszustwa stosowane przez sprzedawców opału

Categories materiały budowlane

Każdy opał sprzedawany w Polsce powinien spełniać normy jakościowe, nie ma znaczenia czy jest to węgiel w workach, ekogroszek, olej opałowy czy brykiet. Niestety, ale sprzedawcy często zastawiają na konsumentów szereg pułapek, szczególnie na tych nieznających się na parametrach opału oraz nieumiejących racjonalnie ocenić jego jakości. Poniżej przedstawiono kilka oszustw, z którymi muszą się zmierzyć kupujący w okresie zimowym.

Potencjalny konsument-gdzie może kupić węgiel?

O ile nie mamy dostępu do węgla z „pierwszej” ręki, o tyle musimy się posiłkować zakupami w składach opału. Często wybierane są te najpopularniejsze w danym miasteczku, szczególnie gdy jest to mała miejscowość. Polecony skład opału przez znajomych staje się naszym dostawcą. Zdarza się też, że ludzie poszukują opału w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę: węgiel workowany Poznań, brykiet Kraków i inne podobne hasła. Opinie znajomych i Internetu nie gwarantują jednak kupna idealnego węgla. Po wpisaniu hasła węgiel workowany Poznań mogą ukazać się sklepy internetowe oferujący sprzedaż tego asortymentu. Niestety, pomimo wielkich obietnic i zapewnień o najwyższej jakości opału na stronie internetowej, można mieć po prostu pecha i zamiast dobrej jakości węgla w workach dostać jeden wielki bubel.

Najczęstsze oszustwa stosowane przez sprzedawców

Nigdy nie wiadomo jakiej jakości dostaniemy węgiel w workach. Znajomi mogą polecać nam dany skład, ale nasz produkt może pochodzić z innej dostawy, a pomiędzy jednym transportem a drugim może się zdarzyć wiele niefortunnych sytuacji. Najczęściej występuje ubytek węgla, zmiana jego składu chemicznego tudzież pogorszenie jego jakości. Poza tym najczęściej występujące oszustwa to:
-zapewnienia o polskiej jakości węgla, który sprowadzany jest zza granicy,
-gwarancja wysokiej jakości – w rzeczywistości dużo niższa,
-węgiel wymieszany z kamieniami, tyczy się przede wszystkim węgla sprzedawanego w workach,
-miał pomieszany z drobnymi kamieniami, piaskiem lub przesiany,
-zwykłe oszustwa na wadze. Aby znaleźć węgiel dobrej jakości, najlepiej poszukać sprawdzonego dostawcy, który pozwoli na dokładną analizę opału i sprawdzenie jego właściwości. O węgiel workowany wysokiej jakości w Katowicach łatwo, jednak węgiel workowany Poznań to już inna historia, z prostego powodu- Wielkopolska leży daleko od Śląska, więc trasa, jaką pokona opał jest dużo dłuższa i wtedy można potencjalnego konsumenta bardzo łatwo oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *