Warto zdecydować się na zawiesia linowe czy łańcuchowe?

Categories Budowa domu

Należy mieć świadomość, że za pomocą zawiesi linowych i łańcuchowych możliwe jest przenoszenie ładunków o bardzo podobnym ciężarze. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób prawidłowo dobrać wspomniane produkty do wykonywanej pracy. Jakie są największe zalety poszczególnych rozwiązań.

Bezpieczeństwo

Przedsiębiorstwa, które zaopatrzą się w zawiesia linowe lub łańcuchowe renomowanych producentów mogą mieć całkowitą pewność w kwestii bezpieczeństwa. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że podczas produkcji tego typu produktów muszą być przestrzegane najbardziej istotne europejskie standardy. Firmy wykorzystują również komponenty tylko i wyłącznie sprawdzonych dostawców.

Warto również zaznaczyć, że najbardziej znane firmy produkcyjne mają dostęp do profesjonalnych laboratoriów. W ten sposób wszystkie ważne certyfikaty są wydawane na bazie konkretnych wyników. Godny uwagi jest również fakt, że ryzyko zaopatrzenia się przez przedsiębiorstwo w produkt, który stosunkowo szybko zostanie uszkodzony jest bliskie zeru.

Wytrzymałość

Należy mieć świadomość, że zawiesia łańcuchowe są znacznie bardziej wytrzymałe niż linowe. Ze wspomnianych produktów można bowiem korzystać nawet przez 10 lat. Warunkiem jest oczywiście regularne oddawanie do przeglądów technicznych. Nie jest również rekomendowane wykorzystywanie zawiesi łańcuchowych do innych celów niż zaleca producent.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zawiesia linowe także należy poddawać systematycznym przeglądom. Godny uwagi jest jednak fakt, że ich możliwości regeneracji są zdecydowanie bardziej ograniczone.

Cena

Warto wiedzieć, że znacznie tańszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w zawiesia linowe. Cena produktów jest bowiem dwa razy mniejsza od zawiesi łańcuchowych. Przedsiębiorstwa dysponujące ograniczonym budżetem w zdecydowanej większości przypadków zaopatrują się w zawiesia linowe.

Firmom prowadzącym stałą produkcję rekomendowane jest zainwestowanie w zawiesia łańcuchowe. Produkt można będzie bowiem zdecydowanie częściej wykorzystywać. W dłuższej perspektywie będzie to zatem tańsze rozwiązanie. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że zawiesia łańcuchowe można bez żadnego problemu skracać. Mają większe zastosowanie w porównaniu do zawiesi linowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cech .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *