Czym zajmuje się firma Fabud WKB?

Categories Budowa domu

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się firma Fabud WKB. Jest ona kluczowym producentem konstrukcji żelbetowych i elementów prefabrykowanych w Polsce.

Historia firmy

Warto zaznaczyć, że początek działalności można datować na lata 70. XX wieku. Przedsiębiorstwo wyróżnia się na tle konkurencji ogromnym doświadczeniem i stosowaniem nowoczesnych technologii. Firma Fabud WKB zajmuje się produkcją, projektowaniem, montażem, a nawet transportem konstrukcji na placach budowy. Należy pamiętać, że produkty te są wykorzystywane w różnych budowlanych inwestycjach. Produkowane elementy to przede wszystkim stopy fundamentowe, prefabrykowane belki, mury oporowe, przepusty drogowe, a także prefabrykowane zbrojenia budowlane. Firmy budowlane coraz częściej wykorzystują prefabrykaty, ponieważ znacząco przyspiesza to budowę. W firmie Fabud zatrudnieni są jedynie doświadczone i wyspecjalizowane osoby, które są w stanie złożyć niezwykle skomplikowane obiekty o różnych wymiarach.

Profil działalności

P.K.R.B. FABUD S.A powstało w 1973 roku, kiedy na terenie Górnego Śląska prowadzone były inwestycje budowlane mieszkań. To właśnie wtedy P.K.R.B. FABUD S.A opatentował nowoczesne technologie dotyczące konstrukcji żelbetowych i prowadzenia robót budowlanych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w 1994 roku podjęto się bardzo odważnej inwestycji, która wiązała się z budową mostów, autostrad oraz dróg. Już wtedy firma budowała ogromne garaże oraz parkingi. W 2003 roku swoją działalność rozpoczęła firma WKB SA, która bazowała na finansach P.K.R.B. FABUD S.A. Przedsiębiorstwo zaczęło się prężnie rozwijać, dzięki zapleczu finansowemu i wykorzystywaniu nowatorskich jak na tamte lata technologii. Obecnie należy do ścisłej czołówki firm specjalizujących się w produkcji prefabrykowanych elementów. Ponad kilkadziesiąt inwestycji budowlanych jest realizowane każdego roku. Do tego powstaje też wiele hal magazynowych, biurowców oraz centrów handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *