Co oznacza dobra oferta na wózek widłowy?

Categories Uncategorized
wózek widłowy

Kiedy prowadzimy własną firmę, zazwyczaj zaczynamy działalność np. od małego warsztatu. Zazwyczaj wtedy mamy dużo maszyn stacjonarnych, a logistyka naszego zakładu leży w powijakach, ponieważ taka nam wystarcza. Czasem wystarczy jednak trafić jedno duże intratne zlecenie, aby sytuacja taka uległa zmianie i na wyposażeniu naszej firmy konieczne będzie posiadanie wózka widłowego. Jak szybko tego dokonać i wybrać najlepszą ofertę?

Jaka oferta na wózek będzie dobra?

Obecnie na rynku wózków widłowych działa kilku dużych graczy, którzy w zależności od skali poczynionej przez nas inwestycji zaproponują nam różne warunki. Warunki cenowe powinny być ostatnią kwestią, jaką będziemy brać pod uwagę. Najważniejsze co powinniśmy ustalić to kwestie:

– kiedy i jak często będą wykonywane przeglądy wózków widłowych (plus oczywiście kwestia ich odpłatności lub włączenia w cenę zakupu, lub wynajmu),
– wynegocjowany przez nas dobry serwis wózków widłowych.

Przeglądy wózków widłowych oraz dobry serwis wózków widłowych jest niezwykle istotny, ponieważ bardzo często dzieje się tak, że bez wózka nie możemy rozładować auta z surowcami, dostarczyć ich na linię produkcyjną oraz załadowania gotowego towaru, aby mógł wyjechać do klienta. W sytuacji awarii kluczowa jest szybka naprawa wózków widłowych Śląsk jest obszarem, gdzie istnieje największa konkurencja, jeśli idzie o usługi związane z naprawą wózków widłowych. Jeśli szukamy firmy sprzedającej wózki lub takiej, dla której główną gałęzią działalności jest naprawa wózków widłowych Śląsk jest doskonałym poligonem doświadczalnym. Jeśli jakaś firma doskonale radzi sobie tam, to powinna sobie poradzić również w innym regionie.

Czy wynajmem długoterminowy się opłaca?

Wiele osób, które ma doświadczenia z wynajmem długoterminowym wózków widłowych zachwala lub na odwrót, krytykuje opcję długoterminowego wynajmu. Jakie ta opcja ma plusy i minusy.

Plusy:

– stały i częsty serwis,
– co dwa lata wymieniany sprzęt na nowy,
– szybkie usuwanie awarii.

Minusy:

Największym minusem wynajmu długoterminowego, jest fakt, że w dłuższym okresie jest on droższy niż zakup maszyny na własność. Zakupienie jednorazowo maszyny na 10 lat będzie tańsze niż wynajem długoterminowy na 10 lat. Należy wziąć jednak pod uwagę, że w trakcie wynajmu przez 10 lat w naszym zakładzie będzie pracować pięć maszyn, a nie jedna. Jedna zakupiona na własność maszyna, prawdopodobnie pod koniec swojego żywota będzie bardzo awaryjna i wyeksploatowana, do tego stopnia, że prawdopodobnie naprawa nie będzie wchodziła w grę.

Źródło tekstu: https://www.agforklift.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *