Zalety maszyn do cięcia laserem

Categories Technologia

Firmy specjalizujące się w wykonywaniu przedmiot na zamówienie oraz cięciem różnego rodzaju materiałów muszą mieć w swoim posiadaniu doskonałej jakości maszyny do cięcia. Dlaczego coraz większą popularność zyskują maszyny do cięcia laserem?

Wysoka precyzja maszyn do cięcia laserem

Firmy oferujące usługi cięcia zwracają uwagę na dużą dokładność ciętych elementów – im precyzja jest większa, tym jakość świadczonych przez nie usługi jest wyższa, a to oznacza więcej klientów oraz możliwość podniesienia ceny usługi.

Maszyny do cięcia laserem są znacznie dokładniejsze od maszyn do cięcia plazmowego – aż dwunastokrotnie – oraz do cięcia wodnego – czterokrotnie. Dzięki temu nie tylko linia cięcia jest gładsza i bardziej dopracowana, ale także możliwe jest cięcie bardzo skomplikowanych wzorów i licznych detali, a także wykonani małych otworów o dokładnie takim kształcie, jaki jest pożądany.

Czas cięcia laserem a innymi technologiami

Szybkość wykonania zlecenia jest bardzo ważna, bo niezależnie od jego skomplikowania i dbałości o szczegóły, z jaką ma zostać wykonane, klient zwykle chce otrzymać swój przedmiot w określonym terminie, zwykle jak najkrótszym możliwym. Z tego powodu powodu maszyny do cięcia laserem są lepsze od innych – działają znacznie skuteczniej i szybciej niż stosujące inne technologie.

Nie tylko samo cięcie staje się szybsze dzięki maszynom do cięcia laserem niż na przykład plazmowym, ale i czas późniejszej obróbki. Maszyny do cięcia laserem są dokładne, więc przedmiotu nie trzeba później poprawiać, w wyniku ich użycia nie powstaje także żużel, typowy w przypadku cięcia plazmą. To wszystko znacząco przyspiesza pracę.

Poziom hałasu i bezpieczeństwo

Hale produkcyjne zwykle są bardzo głośne, często jest na nich dym i różne gazy, co negatywnie wpływa na zdrowie pracowników oraz zmniejsza ich wydajność. W przypadku stosowania maszyn do cięcia laserem nie ma takich problemów – są ciche, bezpieczne i cięcie nimi nie wiąże się z tak dużą szkodliwością dla zdrowia pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *