Nowoczesne zbiorniki do przewozu płynów

Categories Logistyka

Transport produktów o charakterze płynów wymaga zastosowania specjalistycznych opakowań, które odpowiednio zabezpieczą przewożone substancje, a przy tym będą ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Takie są właśnie nowoczesne zbiorniki IBC.

Pojemniki wykonane z trwałego tworzywa

Transportowane substancje mogą mieć bardzo różnych charakter – jedne pochodzą na przykład z branży spożywczej, a inne kosmetycznej czy farmaceutycznej, a to oznacza, że zbiornik IBC musi być odporny na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych.

Pojemniki IBC wykonane z innowacyjnego tworzywa sztucznego odznaczają się wyjątkową odpornością nie tylko na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, ale również na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, w tym promieniowanie słoneczne. Ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą nastąpić w trakcie transportu. Żywotność tego rodzaju zbiorników IBC jest zdecydowanie najlepsza.

Zbiorniki IBC Ergonomiczne w transporcie

Ergonomia w transporcie ma ogromne znaczenie, dlatego zbiornik IBC musi odznaczać się takimi właściwościami, które sprawią, że przewóz cieczy będzie odbywał się sprawnie, szybko i oszczędnie.

Wykonane z trwałego, a przy tym również znacznie lżejszego tworzywa sztucznego pojemniki IBC wpływają na sprawniejszą obsługę całego transportu. Nie tylko znacznie łatwiej je przenosić, ale także magazynować – odznaczają się odpowiednim, ergonomicznym kształtem, a ponadto można je składać po opróżnieniu, co generuje oszczędności w transportach powrotnych.

Pojemniki IBC w różnych rozmiarach

Zbiornik IBC bez obaw można dopasować do indywidualnych potrzeb każdej firmy nie tylko pod względem przeznaczenia, ale również pojemności czy kształtu – dzięki temu każda firma niezależnie od tego, w jakiej branży działa, znajdzie dla siebie odpowiednie zbiorniki IBC.

Ich ergonomia, trwałość oraz wyjątkowe właściwości sprawiają, że będą one wydajnie służyć przez wiele lat – nie ulegają mechanicznym uszkodzeniom, są odporne na światło słoneczne, a w magazynach generują oszczędność miejsca – takich rozwiązań poszukują nowoczesne i dbające o swoje interesy firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *