Na czym polega paletyzacja kartonów?

Categories Technologia

W ramach transportu czy magazynowania procesem, który jest realizowany powszechnie jest paletyzacja. Realizowanie takich działań pozwala właściwe układanie towaru detalicznego na paletach w z góry określony sposób.

Dlaczego jest stosowana?

Układanie ładunków na paletach w określony sposób, który jest zgodny z wymaganiami klientów ma na celu poprawienie wydajności pracy. Szczególnie w przypadku dużej wydajności produkcji, gdzie praca realizowana jest na kilku zmianach zastosowanie paletyzacji kartonów może być rozwiązaniem wpływającym na efektywność wykonywanej pracy. Branże, w których realizowane jest Paletyzacja kartonów to między innymi:
– mleczarska,
– chemiczna,
– cukiernicza,
– motoryzacyjna. W ramach procesów logistycznych oprócz paletyzacji realizowane są również dodatkowe usługi. Do takich zaliczyć można między innymi nakładanie etykiet czy foliowanie opakowań.

Jak realizowana jest paletyzacja?

W coraz większym stopniu w realizowaniu paletyzacji są wykorzystywane roboty. Pozwala to znacznie usprawnić cały proces, który nie wymaga wykorzystywania tak dużej ilości pracowników. Jednocześnie Paletyzacja kartonów z wykorzystaniem robotów ułatwia uzyskanie powtarzalności, która ma znaczenie z punktu widzenia efektów realizowanej pracy.

Jeśli przy paletyzowaniu kartonów wymagane jest wykonanie dodatkowych usług, jak zamykanie czy etykietowanie wówczas wielofunkcyjne maszyny są w stanie zapewnić zwiększenie ekonomiczności realizowania takiego procesu. Oczywiście na ekonomiczność wpływa to jak często wykorzystywane będą pozyskane maszyny czy roboty. Z tego powodu kluczowe jest branie pod uwagę tego, czy w ramach realizowania procesu jakim jest Paletyzacja kartonów występuje wysoka wydajność, która bez zastosowania maszyn nie będzie możliwa do poprawienia.

Jakie są zalety realizowania paletyzacji?

Do korzyści, które jest w stanie zapewnić paletyzacja można zaliczyć między innymi zwiększenie efektywności pakowania ładunków. Jednocześnie odbywa się to przy niskich kosztach eksploatacji. Usprawnienie procesu pakowania, a także zabezpieczenia towaru ma duże znaczenie z punktu widzenia budowania przewag konkrecyjnych. Nie bez znaczenia jest możliwość znacznie lepszego wykorzystania przestrzeni, która wykorzystywana jest do załadunku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *