Modny design drzwi przesuwnych

Categories Okna i drzwi

Szkło jest materiałem amorficznym, który powstaje pod wpływem szybkiego schłodzenia płynu. Prawdopodobnie to feniccy kupcy jako pierwsi zupełnie przypadkowo wytopili szkło w ognisku przy transporcie kamienia 5000 przed naszą erą. Ma więc bardzo długą historię, a obecnie przeżywa prawdziwy renesans, bo szklane domy powstają jak grzyby po deszczu.

Kto nie lubi patrzeć w okno

Domy i mieszkania bez okien i drzwi nie istnieją, a jeśli nawet, to nikt się takim domem nie chwali. Duże szklane przestrzenie zamiast ścian cieszą się natomiast coraz większą popularnością, a marzeniem każdego jest wielka szklana tafla, która będzie wpuszczała dużo światła i czyniła wnętrze bardziej przestronnym. Z tego powodu w domach, sklepach i biurach montuje się duże okna i drzwi przesuwne zewnętrzne. Jest to idealne rozwiązanie dla swobodnego przemieszczania się z salonu na taras lub do ogrodu i na odwrót. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i eleganckie.

Jak działają takie drzwi?

Najpopularniejsze są dwa systemy: HST oraz PSK. Zdecydowanie różnią się gabarytami i tym samym sposobem otwierania. HST czyli tzw. podnośno-przesuwne otwieramy przesuwając ruchome skrzydło za skrzydło stałe. Odbywa się to na wózku jezdnym, który przemieszcza się po specjalnej szynie. Jest to ciche i wygodnie rozwiązanie, które nie wymaga użycia dużej siły. Dodatkową zaletą jest to, że próg jest prawie niewidoczny – może mieć mniej niż 1 cm. PSK to drzwi uchylno-przesuwne, które przy otwieraniu należy lekko uchylić i odsunąć od progu, a następnie przemieścić po prowadnicy. Tego typu drzwi można pozostawić w położeniu uchylnym. W obu systemach występują jeszcze różne warianty i udogodnienia, które wpływają na cenę drzwi.

Otwieram i zamykam pilotem

Drzwi przesuwne zewnętrzne z powodzeniem można zaprojektować tak, aby można było nimi sterować wygodnie za pomocą pilota. Jest to bardzo ekskluzywna wersja, ale trudno się nie zgodzić, że również bardzo wygodna. Idealnie wpisuje się w dzisiejszy pośpiech i dążenie do absolutnego komfortu. Poza tym przesuwne drzwi zewnętrzne świetnie wyciszają, chronią przed chłodem, ponieważ mają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz są bardzo bezpieczne. W końcu nie są podtrzymywane tylko i wyłącznie przez zawiasy, ale cały stelaż.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *