Kamerki inspekcyjne do rur

Categories Technologia

Wybór kamery inspekcyjnej do rur to bardzo ważne zadanie, które stoi przed wieloma hydraulikami, ale też przed przedstawicielami innych zawodów. Często kamera inspekcyjna, czyli boroskop, przydać się może także majsterkowiczom, którzy chcą zajrzeć w trudno dostępne miejsca. W zależności od specyfiki w wykonywanym zadaniu, może okazać się to, że klasyczna, przewodowa kamerka inspekcyjna nie będzie sprzętem z wystarczającymi możliwościami. Dobrze jest przyjrzeć się wybranemu modelowi oraz upewnić się, czy będzie on dobrze wykonywać powierzone zadanie.

Wybór kamery inspekcyjnej do rur

Kamery inspekcyjne do rur to urządzenia, w które zaopatrzony jest niejeden hydraulik. Podczas kupowania tego typu kamerki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę użytkowania oraz funkcjonalność. Bardzo ważnym aspektem będzie chociażby jej żywotność energetyczna – dobrej jakości akumulatory dadzą nam większą gwarancję, że kamerka inspekcyjna nie przestanie pracować w najmniej spodziewanym momencie, dlatego oszczędzanie na kupnie dobrej jakości kamerki nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Pracując z tego typu kamerką, nigdy nie wiemy jak szybko zlokalizujemy usterkę w rurze, dlatego dobry akumulator musi wytrzymać przynajmniej pięć godzin pracy. Podczas wyboru kamery inspekcyjnej do rur, trzeba też kierować się funkcjonalnością. Oświetlenie LED to często wybawienie w ciemnych miejscach. W rurach praktycznie nigdy nie ma światła, a bez oświetlenia trzeba pracować po omacku. Dlatego oświetlenie LED znacząco ułatwi oraz przyspieszy nam wykonywaną pracę.

Kamery inspekcyjne do rur – rodzaje

Podział kamerek inspekcyjnych do rur będzie zależeć przede wszystkim od zakresu średnicy rury w jakiej będziemy pracować. Minikamery inspekcyjne, stosowane przed monterów instalacji wodno-kanalizacyjnych, hydraulików lub przez firmy udrażniające kanalizację pozwolą na swobodną pracę w zakresie od 20-100 milimetrów.

Profesjonalne kamerki pchane odnajdują zastosowanie w zakładach wodociągów kanalizacyjnych, a także w przedsiębiorstwach gospodarek komunalnych lub spółdzielniach mieszkaniowych i pozwalają one na pracę w zakresie od 50-350 milimetrów. Natomiast profesjonalne kamerki samojezdne stosuje się w zakładach wodociągowych, a także w kanalizacji lub w profesjonalnych firmach zajmujących się budową oraz remontem sieci kanalizacyjnych.

Kamery inspekcyjne do rur dostępne są w oferciepascalpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *