Czym charakteryzują się trawersy do big-bag?

Categories Logistyka

Oryginalne worki typu BIG BAG od wielu lat są najpopularniejszymi środkami do transportu i magazynowania różnorodnych materiałów sypkich. Jeżeli chodzi od trawersy do worków BIG BAG to mowa tutaj oczywiście o rozwiązaniach opracowanych właśnie z myślą o sprawnym i bezpiecznym transporcie worków wykorzystywanych w wielu zakładach przemysłowych.

Czym wyróżniają się worki typu BIG BAG?

Tradycyjne worki BIG BAG to uniwersalne opakowania o standardowej formie zwykłego worka o prostopadłościennym kształcie. Jeżeli chodzi o materiał, to największym zainteresowaniem cieszą się wytrzymałe worki polipropylenowe.

Wiele modeli wyposażonych jest dodatkowo w dolne lejki, które ułatwiają opróżniania podniesionych worków BIG BAG. Warto wspomnieć także o tym, że oryginalne worki BIG BAG są wielokrotnego użytku, dlatego też w branży transportowej cieszą się tak dużym zainteresowaniem. W dzisiejszych czasach worki tego typu wykorzystywane są głównie do transportowania wapna, piasku albo zboża.

Czym charakteryzują się trawersy do BIG BAG?

Profesjonalne trawersy do worków BIG BAG jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są do podnoszenia i transportowania worków za pomocą popularnych dźwignic jednohakowych. Trawers można wykorzystać nie tylko na popularnych suwnicach, ale również na żurawiach i żurawikach. Urządzenia tego typu są konstrukcjami krzyżowymi, czyli posiadają 4 ramiona z hakami na ucha.

Największym zainteresowaniem cieszą się trawersy do BIG BAG proste i modele z uniesionymi ramionami. Te drugie to niezawodne konstrukcje z obniżonymi hakami, które doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy jest mało wolnego miejsca pod dźwignicą. Wyróżnić można także specjalne trawersy do worków BIG BAG z hakami zabezpieczającymi, dzięki którym nie ma ryzyka samodzielnego zsunięcia się ładunku w trakcie transportu.

Jak wybrać wysokiej jakości trawers do BIG BAG?

Producenci oferują trawersy do BIG BAG o różnych udźwigach i wielu różnych wersjach konstrukcyjnych. Osoby, które liczą na wydajny transport powinny zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie robocze.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę również na wysokość podnoszenia samych worków. Przy niektórych suwnicach niezbędne jest niestety skorzystanie z trawersów specjalistycznych z uniesionymi ramionami.

Trawersy dostępne są w oferciececho.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *