Prysznic bez brodzika – najważniejsze zalety

Categories remonty

Kabina prysznicowa bez brodzika wydaje się być świetnym wyborem do nowoczesnej łazienki. Jest to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne, które usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagające osoby. Wiele osób decyduje się na nie w przypadku małej łazienki, gdzie nawet najmniejszy skrawek przestrzeni ma duże znaczenie. Oczywiście prysznic musi zostać właściwie zaprojektowany.

Modernistyczny design

Kabina prysznicowa bez brodzika zachwyca modernistycznym designem, który świetnie wpasowuje się w wielkomiejskie aranżacje. Podczas planowania pomieszczenia warto określić, jaki rozmiar sprawdzi się najlepiej. Większą swobodę aranżacyjną mają osoby, które posiadają sporą łazienkę. Tutaj sprawdzi się niemal każdy wariant. Oprócz wymiarów duże znaczenie ma także kształt.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika, które nie posiadają standardowych drzwi, a jedynie przezroczystą ściankę. Prezentuje się to wyjątkowo efektownie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że cena może być wyższa.

Komfort użytkowania

Kabina prysznicowa bez brodzika jest wyjątkowo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Warto zaznaczyć, że podłoga jest zwykle pokrywana płytkami, których czyszczenie przebiega sprawnie, a zarazem niekłopotliwie. W wielu przypadkach może je utrzymać w czystości o wiele łatwiej, niż standardowy brodzik.

Kolejnym ułatwieniem jest fakt, że kabiny prysznicowe bez brodzika posiadają delikatny spadek powierzchni, co umożliwia efektywne odprowadzanie wody do odpływu. Właśnie dlatego nie trzeba się obawiać, że będzie ona osadzać się, czy też wylewać do wnętrza łazienki. Istotne jest jednak to, aby płytki były odporne na specyficzne warunki eksploatacji.

Ekonomiczna cena

Montaż kabiny prysznicowej bez brodzika wcale nie musi kosztować majątku. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy wnętrze jest dopiero projektowane lub gruntownie remontowane. Faktem jest, że zamontowanie takiego prysznicu w gotowej łazience jest problematyczne i wiąże się z licznymi przeróbkami. Właśnie dlatego nie zawsze jest to opłacalne.

Ponadto dobrze jest uwzględnić, że prysznic bez brodzika wymaga kompleksowej hydroizolacji. To właśnie ona zabezpiecza przed zalaniem. Najczęściej jest ona wykonywana pod płytkami znajdującymi się w kabinie. Może ona składać się z masy oraz folii izolacyjnej, jednak wszystko zależy od koncepcji projektanta. W dzisiejszych czasach dostępny jest szeroki wybór materiałów hydroizolacyjnych, co ułatwia dobór czegoś odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *