Drewniane, plastikowe, metalowe – rodzaje nadstawek paletowych

Categories Logistyka

Nadstawki paletowe poszerzają funkcjonalność palet. Po umieszczeniu na nawierzchni palety tworzą na niej praktyczną skrzynię, która ułatwia przechowywanie i transportowanie towarów. W użyciu znajdują się różne rodzaje nadstawek paletowych, które można podzielić na drewniane, plastikowe i metalowe.

Drewniane nadstawki paletowe

Tego rodzaju nadstawki do palet wyprodukowane są desek z drewna litego, najczęściej sosnowego. Mogą posiadać zabudowane lub ażurowe boki. To najpopularniejsze nadstawki paletowe, które stosowane są przy transporcie różnego rodzaju towarów w wielu branżach.

Główną zaletą drewnianych nadstawek paletowych jest ich niska cena. Nadstawki te mogą być wyposażone także w zawiasy umożliwiające ich złożenie. Są jednak dość ciężkie, podatne na wilgoć, zabrudzenia, nie są przeznaczone do każdego typu towarów.

Drewniane nadstawki paletowe oferowane są w najpopularniejszych rozmiarach: 1200 x 800 mm (paleta euro), 800 x 600 mm (półpaleta), 1200 x 1000 mm (paleta przemysłowa, angielska).

Plastikowe nadstawki do palet

Takie nadstawki paletowe producent wykonuje z tworzyw sztucznych, głównie polietylenu. Również oferowane są w wariantach pełnych i ażurowych boków.

Plastikowe nadstawki paletowe cechują się lekkością i przy tym trwałością i wytrzymałością. Mogą być składane. Są odporne na wilgoć, oleje i inne substancje. Mogą być myte dla zachowania higienicznej czystości. Stosowane są często przy magazynowaniu i transporcie produktów spożywczych, a także wtedy, gdy ze względów higienicznych nie można zastosować nadstawek drewnianych.

Wykonane z plastiku nadstawki do palet także oferowane są w pełnej gamie rozmiarów.

Metalowe nadstawki do palet

Także w użyciu dostępne są metalowe nadstawki do palet. To nadstawki wykonane z siatek metalowych, które tworzą ażurowe skrzynie na paletach. Takie nadstawki paletowe producent często wyposaża w otwierane burty ułatwiające załadunek i rozładunek.

Metalowe nadstawki paletowe stosowane są głównie do ładunków luzem, wymagających utrzymania odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Nadstawki tego typu również mogą być składane dla łatwiejszego przechowywania.

Zatem szeroka gama różnych typów nadstawek paletowych pozwala na dopasowanie ich do konkretnych typów ładunków, aby ich magazynowanie i transportowanie było wygodne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *