Skup cyny – właściwości i osiągane ceny

Categories materiały budowlane

Skup złomu to jedna z najbardziej specyficznych firm. I chociaż wciąż wiele osób kojarzy ją z prowadzenia interesów z tzw. złomiarzami zdobywającymi swoje skarby na śmietnikach, działa ona w sposób wysoko ekologiczny.

Skup złomu czy skup metali kolorowych?

Każdy skup złomu działa poprzez operowanie rozmaitymi metalami kolorowym. Firma najpierw nabywa odpady za odpowiednią cenę, aby następnie dokonać ich selekcji, przetworzenia, a później sprzedać je kolejnym użytkownikom. Śmiało można w związku z tym stwierdzić, że skupy zajmują się wysoce pojmowaną utylizacją odpadów.

Jako że skupy złomu operują rozmaitymi metalami, bezproblemowo można nazywać je zamiennie skupami metali kolorowych. W cennikach tego typu firm znajdziemy bowiem metale takie jak miedź, cynk, cyna, aluminium, ale również wiele innych. Nie rzadko zdarzy się też, że prócz metali kolorowych firma skupować będzie również makulaturę, która również zalicza się w poczet odpadów.

Skup cyny

Do chętnie nabywanych przez skupy metali kolorowych odpadów należy między innymi cyna. Wysoki popyt na cynę wynika przede wszystkim z jej unikalnych właściwości. Cyna bowiem charakteryzuje się wysokim przewodnictwem elektrycznym, niską temperaturą topienia, ale nie tylko. Warto zaznaczyć, że cyna jest też metalem niezwykle odpornym na korozje. Nic zatem dziwnego w tym, że cyna jest metalem chętnie nabywanym.

Należy również zaznaczyć, że stwierdzenie Skup cyny nie odnosi się wyłącznie do samego tego metalu. Cyna jest ważnym składnikiem wielu stopów oraz lutów, dzięki czemu spotkać można się z cyną połączoną z ołowiem, a nawet tytanem. Właśnie między innymi z tego powodu cena za skup cyny jest tak różnorodna w wielu firmach w Polsce.

Cena za cynę – skup

Ceny za skup każdego metalu kolorowego w różnych firmach przedstawiają się zgoła inaczej. Jednakże ustalane są one na podstawie cen podawanych na giełdach światowych. Dzięki temu rozbieżności nie są ogromne, ale również odliczane są wedle pewnych schematów.

Nie zmienia to jednak faktu, że cyna skupowana jest w mocno zróżnicowanych cenach. Porównując oferty skupu cyny w całym kraju można zauważyć, że rozbieżność pomiędzy nimi sięga nawet 10 zł na każdym kg, gdzie najwyższą cenę cyna osiąga w Kłodzku. Ceny te tyczą się jednak cyny występującej w czystej postaci. Jednakże jako że dzięki swoim właściwością cyna często występuje w połączeniu z innym metalem, nierzadko szlachetnym, jej cena obliczana jest w zupełnie inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *