Jakie wyróżniamy rodzaje zacisków do lin?

Categories materiały budowlane

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że celem użycia zacisków do lin jest uzyskanie różnych pętli. Obecnie na rynku dostępne są omawiane produkty wykonane z różnych materiałów. Czym dokładnie się cechują?

Zaciski kabłąkowe

Należy mieć świadomość, że zaciski kabłąkowe różnią się od aluminiowych rodzajem materiału wykorzystanego do produkcji, sposobem montażu czy kształtem. Warto wiedzieć, że są one bardzo wytrzymałe. Składają się z kabłąka oraz korpusu żeliwnego.

Godny uwagi jest również fakt, że wspomniany kabłąk w zacisku ma na dwóch końcach gwintowanie. Można na nie bez żadnego problemu nakręcić nakrętki. Możliwe jest dzięki temu regulowanie wielkości otworu zacisku.

Zaciski siodełkowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się zaciski siodełkowe. Należy mieć świadomość, że są one wykonane ze stali. Na rynku dostępne są pojedyncze i podwójne zaciski.

Warto wiedzieć, że wspomniane produkty wielkością przypominają siodło. Ponadto składają się z korpusu w kształcie koła, blaszki dociskowej, a także śrubą z nakrętką do regulacji siły docisku

Zaciski kubełkowe

Godny uwagi jest fakt, że omawiane zaciski wykonane są z aluminium, a także dodatkowych pierwiastków. Ich właściwości są zbliżone do zacisków aluminiowych. Należy zaznaczyć, że składają się z trzech części – śruby z nakrętką i dwóch takich samych korpusów.

Warto wiedzieć, że korpusy dzięki półowalnym otworom tworzą jeden zacisk, do którego mocowane są liny. Z kolei lina będzie przechodziła przez korpusy, dzięki temu możliwe jest regulowanie siły nacisku i wielkości otworu.

Zaciski aluminiowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zaciski stworzone są nie tylko z aluminium, ale również wzmocnione innymi metalami. Doskonałymi przykładami mogą być mangan, żelazo, chrom, miedź, magnez czy krzem. Należy mieć świadomość, że zwiększają one nie tylko plastyczność, ale również wytrzymałość stopów.

Warto zaznaczyć, że do wykonania omawianych zacisków używane są stopy o różnych składach. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku największych wykorzystywane są stopy cechujące się większymi właściwościami wytrzymałościowymi. Są bowiem narażone na znacznie większe obciążenia.

Zaciski kabłąkowe znajdziesz w ofercie Cecho.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *