Wydajne i ekologiczne opakowania w transporcie, czyli kisteny plastikowe

Categories Logistyka

Branża opakowań, które mają służyć bezpiecznemu i oszczędnemu magazynowaniu oraz transportowaniu najróżniejszych produktów, musi wciąż wychodzić na przeciw producentom oraz inwestorom. Jak mówi stare przysłowie – „potrzeba matką wynalazków” sprawdza się także w branży logistycznej – dla takich potrzeb powstały kisteny plastikowe.

Wytrzymałe opakowania z tworzywa sztucznego, czyli kisteny

Tego rodzaju opakowania są odpowiedzią na takie potrzeby jak odpowiednie zabezpieczenie różnego rodzaju produktów, np. warzyw i owoców, oszczędny i ekonomiczny transport, a także wytrzymałość i możliwość recyklingu. Są one produkowane z bardzo wytrzymałego, a zarazem także elastycznego tworzywa sztucznego, które zapewnia pełne bezpieczeństwo magazynowanym produktom. Tworzywo jest gładkie i łatwe do utrzymania w czystości, a to niewątpliwe bardzo ważne szczególnie w przypadku świeżych warzyw i owoców. Są także znacznie lżejsze od ich drewnianych odpowiedników, a także nie absorbują wilgoci i tym samym nie sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów w produktach.

Standardowe wymiary kistenów plastikowych

Opakowania te dostępne są w różnorodnych rozmiarach i wielkościach, ale kompatybilnych z innymi standardowymi skrzyniami i paletami. Dzięki temu mogą być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe oraz ekonomicznie magazynowane i transportowane. Z powodzeniem można jest sztaplować, a w transporcie powrotnym również składać do mniejszego rozmiaru. Dzięki temu oszczędza się miejsce w magazynach, a transport staje się ekonomiczniejszy i płynniejszy. Takich właśnie rozwiązań oczekują producenci i inwestorzy.

W zgodzie z naturą, czyli wymiar ekologiczny kistenów plastikowych

Do produkcji tego rodzaju opakowań wykorzystuje się tworzywa z recyklingu, a każde uszkodzone opakowanie również na powrót jest wykorzystywane do produkcji kolejnych. Trzeba jednak jeszcze dodać, że kisteny plastikowe są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Te wykonane z innych materiałów, np. drewna znacznie łatwiej i szybciej ulegają mechanicznym uszkodzeniom niż jest to w przypadku tych z tworzyw sztucznych. Jest to więc zdecydowanie korzystniejsza i ekonomiczniejsza inwestycja niż tradycyjne rozwiązania, a dodatkowo w wymiarze proekologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *