Kontenery do przewozu cieczy – co warto wiedzieć?

Categories Logistyka

Transport cieczy wymaga odpowiednich pojemników, które są szczelne i funkcjonalne. Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki IBC, które pozwalają ułatwić transport cieczy i zmaksymalizować zyski. Jakie jest zastosowanie kontenerów IBC?

Zastosowanie pojemników IBC

Pojemnik IBC może być wykorzystywany do przewozu bardzo zróżnicowanych materiałów. Sprawdzają się w przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystywane są do przewozu soków, napojów spirytusowych, wina, koncentratów, syropów, tłuszczów, wody, czy olejów roślinnych.

Pojemniki IBC sprawdzają się również w transporcie smarów, benzyny, detergentów, farb, lakierów, rozcieńczalników, kosmetyków płynnych, czy środków dezynfekujących i odkażających. Warto zwrócić uwagę, że użycie polietylenu do budowy paletopojemników to możliwość łatwego utrzymania kontenerów IBC w czystości, co pozwala na szybkie czyszczenie, dezynfekcję oraz ponowne wykorzystanie.

Pojemnik IBC nie jest przystosowany do przewożenia płynów objętych przepisami ADR, czyli materiałów wybuchowych, gazów oraz materiałów ciekłych zapalnych.

Dlaczego kontenery IBC?

Do budowy paletopojemników wykorzystywany jest polietylen. Jest to materiał trwały, a jednocześnie pozwala uzyskać kontenery IBC, które są półprzezroczyste. Dzięki takiej konstrukcji przedsiębiorca nie tylko jest w stanie kontrolować ilość płynu w pojemniku, ale również jego stan.

Każda zmiana wyglądu cieczy sugerująca psucie się może być przez przedsiębiorce szybko zauważona, co pozwala na natychmiastową reakcję. Dodatkową zaletą jest wskaźnik, który pozwala kontrolować ciężar kontenera IBC.

Kontener IBC umieszczany jest w specjalnych kratach, które stanowią nie tylko zabezpieczenie paletopojemnika, ale również są pomocne w ich magazynowaniu. Pojemniki IBC można układać jeden na drugim, co ułatwia pracę oraz zmniejsza ilość niezbędnego miejsca do magazynowania.

Kolejną zaletą paletopojemników jest możliwość ich złożenia po opróżnieniu. Ma to ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, gdyż koszty magazynowanie nie należą do małych. Możliwość złożenia pustych pojemników to szansa na uzyskanie magazynu, który będzie przestronny i funkcjonalny.

Kontener IBC jest trwały, łatwy do utrzymania w czystości oraz zajmuje niewiele miejsca. Wszystkie te cechy pozwalają na optymalizacje kosztów transportu oraz magazynowania cieczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *