Czym charakteryzują się paletopojemniki?

Categories Logistyka

Firmy trudniące się transportem i składowaniem ciekłych towarów zwykle poszukują rozwiązań, które wpłyną korzystnie na efektywność i bezpieczeństwo. Akcesorium, jakiego nie powinno zabraknąć w asortymencie takich przedsiębiorstw jest kontener IBC. To jeden z bardziej cenionych rodzajów pojemników umożliwiających transport cieczy. W tej kategorii pojawiają się jednak różne modele. Jak wybrać odpowiednie?

Czym charakteryzują się paletopojemniki?

Każdy Zbiornik ibc przystosowany jest do przechowywania i przewożenia określonego rodzaju cieczy. Pojemniki z tej kategorii to duże zbiorniki z tworzyw sztucznych zaopatrzone w wygodny wlew i zawór służący do ich opróżniania. Dla bezpieczeństwa i łatwości użytkowania zamykane są w stalowych koszach. Elementy te powinny być wykonane z wysokiej jakości odpornego na uszkodzenia tworzywa. Każdy kontener IBC jest ponadto umieszczany na drewnianej lub plastikowej palecie. Choć drugie z wymienionych rozwiązań cieszy się większą popularnością, oba mogą okazać się korzystnym wyborem. Czym różnią się pojemniki IBC i jak wybrać odpowiednie?

Akcesoria dopasowane do rodzaju przewożonych cieczy

Większość przedmiotów typu paletopojemnik nadaje się do przechowywania cieczy o neutralnych właściwościach. Warto wiedzieć, że korpus tych kontenerów wykonany jest z wytrzymałego polietylenu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu można bezpiecznie transportować w nim większe ilości płynów bez obaw o pęknięcia. Zbiorniki z tej kategorii mogą pomieścić nawet 1000 l cieczy. Oprócz wytrzymałości, poszczególne rodzaje polietylenu mogą być dostosowane do przechowywania określonych cieczy. Jak wybrać właściwe modele?

Każdy zbiornik IBC posiada oznaczenia świadczące o tym, do jakich towarów może być wykorzystywany. Oprócz cieczy neutralnych, można w nich przewozić oleje, alkoholu, substancje palne i niebezpieczne. Planując wykorzystanie kontenerów w tym celu należy zawsze upewnić się, że dane akcesoria są dostosowane do specyficznych potrzeb i spełniają określone wymagania. Właściwie dobrane paletopojemniki zapewnią bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *