Wyposażenie domku w ogrodzie

Categories Budowa domu

Rekreacja w ogrodzie jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i wielu mieszkańców miast docenia ten sposób aktywności, inwestując w ogródki działkowe i działki rekreacyjne. Aby jednak był to prawdziwy relaks, trzeba dobrze wyposażyć swój ogród.

Domek ogrodowy

Zacząć należy od odpowiedniego domku ogrodowego. Najlepiej, by była to spora drewniana altana o powierzchni około 35 metrów kwadratowych po podłodze. Domek ogrodowy często posiada dwuspadowy dach, pod którym można urządzić wygodną sypialnię, parter zagospodarowując na pomieszczenie gospodarcze, salon, aneks kuchenny i niewielką łazienkę.

Wyposażenie altany ogrodowej

Jeśli domek ogrodowy ma pełnić funkcję mieszkalną w czasie urlopów i weekendów, warto wyposażyć go we wszystkie przydatne sprzęty. Podstawą jest doprowadzenie do altany wody, kanalizacji i energii elektrycznej. Można też zastanowić się nad niewielkim szambem, jeśli nie ma możliwości podłączenia się do miejskiej kanalizacji. Mając podstawowe media, łatwiej zainstalować urządzenia kuchenne w postaci zlewozmywaka i kuchni elektrycznej lub gazowej. Podobnie łazienka może być wyposażona nie tylko w muszlę sedesową, ale także w umywalkę i kabinę prysznicową. Jeśli domek ogrodowy jest mniejszy, prysznic można zamontować na zewnątrz lub jako atrakcję myć się, korzystając z węża ogrodowego. Niewielki salon powinien być wyposażony przede wszystkim w wygodne krzesła lub fotele, pozwalające na odpoczynek po aktywności fizycznej. Można też założyć, że posiłki będzie się jadało na tarasie, wówczas w salonie sprawdzi się rozkładana sofa, będąca dodatkowym miejscem z możliwością spania. Koniecznie należy zakupić też składane meble ogrodowe: stół, krzesła i ławy. Przydadzą się gdy chce się zjeść posiłek pod drzewami lub zaplanuje się przyjęcie ogrodowe dla znajomych. A przy polskim umiłowaniu do grillowania warto zamontować grill a także małą wędzarnię.

Narzędzia ogrodowe

Analizując wyposażenie domku ogrodowego nie sposób zapomnieć narzędziach i urządzeniach koniecznych do pielęgnacji roślin. Niezbędne będą szpadle, grabie, znaczniki, zestaw motyk oraz znaczników, piłka do gałęzi i nożyce. Z elektronarzędzi przydadzą się przede wszystkim kosiarka i podkaszarka, dzięki którym wypielęgnuje się trawnik.

Domek ogrodowy znajdziesz w ofercie Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *