Szerokie zastosowanie wiat ogrodowych

Categories Budowa domu

Ładnie urządzony ogród to miejsce, w którym przede wszystkim panuje ład i harmonia. Wiaty ogrodowe umożliwiają uporządkowanie okolicy i wyznaczenie poszczególnych stref. Mogą służyć jako stanowisko parkingowe dla samochodu, miejsce na grilla lub ochrona przed zmoknięciem drewna opałowego. Ponadto są stosunkowo tanie i nieskomplikowane w budowie.

Wiata garażowa – zamiennik garażu

Wiaty ogrodowe z powodzeniem mogą zastąpić garaż, który wymaga większego zaangażowania i większych nakładów finansowych. Stawiając wiatę zaoszczędzi się na fundamentach, budowie i wykończeniu ścian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także na montowaniu okien i bramy garażowej, która do najtańszych nie należy.

Wiaty mają nieskomplikowaną i lekką konstrukcję, a składa się ona z słupów, które są wsparciem dla dachu. Mogą pozostać one niezabudowane z każdej ze stron lub posiadać ażurowe ściany. Nie wymagają także wykonywania bardzo wytrzymałego podłoża. Taką wiatę można postawić przy domu, a odpowiednio połączona stanie się jego nieodłączną częścią dekoracyjną.

Wiata ogrodowa jako kącik grillowy

Wiaty ogrodowe mogą służyć jako niedrogi w wykonaniu kącik na grilla. To doskonałe rozwiązanie, które zapewnia cień, wobec czego jest świetną ochroną przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Panująca na zewnątrz ulewa wcale nie musi być przeszkodą do przebywania na świeżym powietrzu. Wiata ochroni również przed tym.

Odpowiednio zaimpregnowana konstrukcja ze szczelnym dachem będzie idealnym schronieniem przed czynnikami atmosferycznymi. Już nigdy więcej silny deszcz czy lejący się z nieba żar nie staną się kłopotem uniemożliwiającym zorganizowanie rodzinnej imprezy na powietrzu.

Wiata na drewno opałowe

Do przechowywania drewna na opał stawia się niewielkie konstrukcje, które najlepiej sprawdzają się, gdy są ustawione przy ścianie domu bądź innego budynku. Wiaty na drewno stanowią świetną ochronę materiału opałowego zwłaszcza przed opadami. Oprócz głównego zadania sprawiają one również, że w ogrodzie panuje porządek i wszystko ma swoje miejsce.

Taką konstrukcję wykonaną z drewna można dowolnie pomalować, dzięki czemu dopasuje się ją do domu oraz całego otoczenia. To niedrogie i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo może stać się wspaniałą ozdobą ogrodu i sprawi, że będzie on uporządkowany i pełen panującej w nim harmonii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *