Pokochaj panele winylowe!

Categories Budowa domu

Każdemu, kto dokonuje remontu lub aranżacji mieszkania, zależy na trwałych materiałach o wysokiej jakości. Niewątpliwie do tej grupy zaliczają się panele winylowe, które w ciągu ostatnich lat zyskały spore grono zwolenników. Czym się wyróżniają i dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Panele podłogowe – cechy charakterystyczne

Winyl (LVT) to coraz częściej używany materiał do wykańczania podłoża. Jest elastyczny, miękki i odporny na uszkodzenia. Spadające na podłogę winylową przedmioty nie powodują na niej żadnych uszczerbków. Co więcej, wielką zaletą winylu jest jego wodoodporność, co oznacza, że z powodzeniem można pokrywać nim także ściany w pomieszczeniach o dużej wilgotności, np. łazienkach.

Panele winylowe mają właściwości tłumiące hałas. To dlatego często przykrywa się nimi podłogi w pokojach dziecięcych. Ponadto są antypoślizgowe, zwiększając poziom bezpieczeństwa wszystkich domowników.

Winylowe panele występują w szerokiej palecie kolorów i wzorów – mogą imitować zarówno drewno, kamień, jak i płytki ceramiczne – oraz w formie modułowej, co znacznie skraca czas ich montażu i usprawnia cały proces.

Wszyscy wiemy, jak żmudne bywa sprzątanie mieszkania, w tym mycie podłóg. Gdy zdecydujemy się na montaż paneli winylowych, od razu doświadczymy komfortu ich użytkowania. Antystatyczność to istotna cecha winyli, która przeciwdziała osadzaniu się na nich kurzu i pyłu.

Winylowe panele – dlaczego warto?

Na popularność winylowych podłóg i ścian wpływa przede wszystkim ich ogromna wytrzymałość. Winyle sprawdzają się przez długie lata, a producenci przekonują o ich długiej żywotności (od 5 do nawet 25 lat). Oczywiście wszystko zależy od sposobu montażu, dbałości konsumentów oraz czynności konserwacyjnych.

LTV to doskonała alternatywa dla drewna. Montaż wysokojakościowych podłóg drewnianych jest bardzo drogi, położenie paneli winylowych znacznie zaś zmniejsza finalne koszty takiego przedsięwzięcia. Klienci przyznają potem, że winyl doskonale spełnia swoją funkcję, a podłoga wygląda rzeczywiście tak, jak by była wykonana z drewna wysokiego gatunku.

Wszystkie wyżej wymienione cechy oraz zalety paneli winylowych zdecydowanie pokazują, że warto w nie zainwestować. Nawet przy mniejszych zasobach finansowych możliwa jest wymarzona, ponadczasowa aranżacja naszego ukochanego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *