Jak pomalować ścianę w domu?

Categories Budowa domu

Każda osoba powinna zdawać sobie sprawę z tego, że niebanalne pomysły na malowanie ścian to prosty sposób na to, by wnętrze zyskało zupełnie innego charakteru. Ostatnimi czasy szczególnie modne są geometryczne wzory, mocne kolory oraz pasy na ścianach. Warto wiedzieć, jak zabrać się za malowanie, by cały proces przebiegł szybko i sprawnie.

Malowanie ścian w geometryczne wzory

Jeśli chodzi o Pomysły na malowanie ścian, to w ostatnich czasach geometryczne wzory niezaprzeczalnie cieszą się ogromną popularnością. Trzeba pamiętać o tym, że kluczem do uzyskania dekoracyjnego, interesującego efektu, jest precyzja. Geometryczne wzory mogą przybierać zarówno postać kwadratów czy też rombów, jak i asymetrycznych kompozycji na ścianie.

Aby pomalować ściany w geometryczne wzory, warto wykorzystać mocną taśmą malarską, która pozwoli podzielić ścianę na równe, zamierzone obszary.

Pomysły na malowanie ścian – szablony

Osoby, które chcą posiadać na swoich ścianach dekoracyjne, misterne wzory, mogą skorzystać z gotowych szablonów. Samodzielne malowanie wzorów przy pomocy zwyczajnego pędzla może być nie tyle bardzo trudne, co wręcz niemożliwe.

Malując ściany przy pomocy szablonów warto pamiętać o tym, by robić to odpowiednio gęstą farbą, która nie tworzy zacieków. Można nakładać ją specjalnym pędzelkiem bądź też zwyczajną gąbką do naczyń. Szablon musi dokładnie przylegać do podłoża, a podczas nakładania farby dobrze dodatkowo docisnąć go palcami do ściany. Imponujący efekt końcowy – gwarantowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *