Ogrzewanie gazowe – wady i zalety

Categories Budowa domu

Ogrzewanie domu to poważny wydatek dla właścicieli nieruchomości. Trzeba o tym pamiętać decydując się na założenie ogrzewanie. Czy ogrzewanie gazowe warte jest uwagi?

Zalety ogrzewania gazowego

Ogrzewanie gazowe ma wiele zalet. Piec jest automatyczny, a panel sterowany komputerowo. Ustawienia są intuicyjne i nie sprawiają żadnych problemów. Dzięki temu osiągnięcie wymaganej temperatury w domu nie jest żadnym problemem. Warto pamiętać, że dotyczy to nie tylko temperatury powietrza, ale również wody użytkowej.

Warto pamiętać, że ogrzewanie gazowe sprawdzi się zarówno w większych domach, jak i tych małych. Wystarczy dopasować odpowiednią ilość kaloryferów w każdym pomieszczeniu. Pomieszczenie na piec również nie musi być duże. Trzeba jednak pamiętać, że Koszt instalacji gazowej w domu to również wydatek na wykonanie odpowiedniej wentylacji, która jest niezbędna, by instalacja była bezpieczna.

Wady ogrzewania gazowego

Ogrzewanie gazowe warto założyć w domach, które znajdują się blisko przyłącza gazu. Istnieje również możliwość ustawienia pojemnika na gaz. Należy pamiętać, że koszt instalacji gazowej wzrasta o zakup pojemnika, który musi spełniać określone normy.

Założenie instalacji gazowej również wiąże się z poważnymi wydatkami. Koszt instalacji gazowej w domu to wydatek około 100 – 170 zł/m2 instalacji. Dodatkową komplikacją jest konieczność wykonania projektu, uzyskania pozwolenia oraz prowadzenia dziennika budowy. Po zakończeniu prac należy wykonać próbę szczelności oraz podpisać umowę z dostawcą paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *