Jak wybrać lampę wiszącą do salonu? Sprawdź poradnik

Categories Wyposażenie wnętrz

Salon to miejsce, które pełni bardzo ważną funkcję w każdym domu. Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia w salonie jest bardzo ważną kwestią. Jak o to zadbać? Receptą mogą być lampy wiszące. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania lamp? Na to pytanie odpowiada nasz krótki przewodnik.

Dopasuj lampy do wielkości pomieszczenia

Zastosowane oświetlenie nie powinno nikogo w pomieszczeniu oślepiać. Podczas wyboru lampy trzeba więc zwrócić uwagę na jej wielkość. Zastosowanie zbyt dużych punktów świetlnych w lampie wpłynie na zmniejszenie komfortu przebywania w salonie. Ważne jest to szczególnie w małych pomieszczeniach.

Zbyt duże i jasne lampy mogą na przykład odbijać się w wiszącym telewizorze i utrudniać oglądanie programów telewizyjnych. Za małe lampy nie zapewnią jednak odpowiedniego doświetlenia całej powierzchni.

Sprawdź liczbę punktów świetlnych

Na prawidłowe oświetlenie pomieszczenia wpływ ma nie tylko wielkość lamp. Istotna jest również liczba punktów świetlnych. Nowoczesne lampy wiszące mogą posiadać nawet pięć lub sześć punktów świetlnych. Dzięki takiej konstrukcji oświetlenie może być równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu.

Jedną z zalet nowoczesnych lamp wiszących jest możliwość łatwego skierowania źródła światła na określoną przestrzeń w pomieszczeniu. Warto więc sprawdzić, czy wybrana lampa ma możliwość obrócenia punktu świetlnego w dowolnym kierunku.

Dopasuj wygląd lampy do pomieszczenia

Lampa zapewnia światło w pomieszczeniu. Zazwyczaj na jej kształt nie zwracamy uwagi, ponieważ znajduje się wysoko w pomieszczeniu. Pełni ona jednak również ważną funkcję reprezentacyjną. Warto więc dopasować ją do wystroju wnętrza. Producenci dają możliwość wybrania lampy, która dobrze będzie komponować się z dowolną aranżacją.

Modnym trendem jest umieszczenie lamp w stylu nowoczesnym. Ich główną cechą wyglądu jest surowa i minimalistyczna forma. Nie musi być to jednak wadą tej konstrukcji. Minimalizm formy sprawia, że lampę można łatwo dopasować do każdego wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *