Skrzyniopalety plastikowe – dlaczego są tak popularne?

Categories Uncategorized

W ostatnich latach w wielu sektorach przemysłu, a także firmach związanych z branżą transportową, stosowanie wykonanych z plastiku skrzyniopalet stało się powszechną praktyką. Wydaje się, że mają one szansę, by powoli wypierać z rynku tradycyjne palety platformowe czy skrzyniowe, wykonane z drewna lub sklejki. Dlaczego tego rodzaju palety zawojowały rynek i gdzie kryje się tajemnica ich popularności?

Kisteny z polipropylenu – trwałe i uniwersalne

Tworzywo, z którego wykonywane są powszechnie kisteny, to jedna z najważniejszych przyczyn, stojących za ich rozpowszechnieniem w wielu branżach. W przeciwieństwie do podatnego na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne drewna, plastik wykazuje się znacznie większą odpornością oraz wysokim stopniem sprężystości. Skrzyniopaleta plastikowa jest w stanie znieść bardzo duże obciążenia bez ryzyka nagłego nadłamania się czy pęknięcia, czego efektem mogłoby być uszkodzenie towaru lub narażenie zdrowia pracowników.

Dostosowanie skrzyniopalet do potrzeb transportu, przetwórstwa towarowego czy przemysłu chemicznego to proces, którego niuanse są dobrze znane ich producentom. W ofercie posiadają oni zróżnicowane rozmiarami i kształtami skrzyniopalety z plastiku, które zostały przebadane pod kątem ich zastosowania do przechowywania żywności oraz opatrzone odpowiednimi atestami. Istnieją również kisteny przeznaczone do przewozu chemii domowej czy gospodarczej, wytrzymałe na oddziaływanie substancji chemicznych. Dzięki zastosowaniu nieporowatego, łatwego w utrzymaniu w czystości tworzywa, skrzyniopaleta plastikowa z powodzeniem może zostać zdezynfekowana i użyta wielokrotnie.

Skrzyniopalety plastikowe – oszczędność czasu i miejsca

Zarówno wyładunek, jak i załadunek towaru powinien zostać zorganizowany w sposób, który pozwoli na zbliżoną do ideału optymalizację czasu pracy zatrudnionych do niego osób. Wszelkie niedogodności, wynikające z niewłaściwego rozmieszczenia towaru w samochodzie transportowym czy niedostosowania rozmiaru palet do systemów automatycznego rozładunku, w naturalny sposób prowadzą do zwiększenia kosztów.

Wykorzystując do przewozu towarów skrzyniopalety z plastiku, mamy możliwość rozprawienia się z podobnymi problemami raz na zawsze. Dzięki zróżnicowanym wymiarom kistenów, dobór pojemników, które pozwolą na jak najlepsze zużytkowanie powierzchni transportowej, nie będzie przedstawiał sobą żadnych trudności. Kisteny wyposażone w koła niezwykle łatwo jest przemieszczać z miejsca na miejsce, dzięki czemu czas oszczędzony na rozładunku towaru może zostać przeznaczony na pilniejsze zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *