Priorytet w budynkach użyteczności publicznej

Categories Technologia

Oświetlenie awaryjne jest priorytetem w budynkach użyteczności publicznej. Jednak coraz częściej instalowane jest też w budynkach mieszkalnych typu domki jednorodzinne. Tego typu oświetlenie, w czasie awarii energetycznych, zapewnia maksimum bezpieczeństwa osobom, które się w nich znajdują. Najważniejsze są instalacje odpowiednich lamp awaryjnych. Każdy producent oświetlenia awaryjnego skupia się właśnie na ich jakości.

Dlaczego lampy?

Awaria prądu bardzo często powoduje całkowite odcięcie danego budynku z sieci energetycznej. Może tak stać się na chwilę lub na dłuższy okres, ale zawsze taki stan rzeczy jest zaskoczeniem i spotyka ludzi w różnych miejscach.

Ważne są wtedy lampy awaryjne, które rozbłysną na czas awarii a ich źródło zasilania będzie inne niż źródło standardowe, które aktualnie uległo awarii. Dlatego też każdy liczący się producent oświetlenia awaryjnego, w pierwszej kolejności oferuje lampy, które mają jak największe znaczenie w całym systemie oświetlenia awaryjnego.

Lampy oświetlenia awaryjnego spełniają dwojaką rolę. Idealnie pomagają przeprowadzić sprawną ewakuację w budynku, w przypadku niebezpieczeństwa, oraz mogą być źródłem światła, gdy niebezpieczeństwa nie ma.

Gdzie powinno znajdować się oświetlenie awaryjne?

Według prawa i wszelkich ustalonych norm oświetlenie awaryjne powinno znajdować się tam, gdzie jednocześnie przebywa około 200 osób. Taki rodzaj budynku nie jest jednak jedynym przykładem instalacji oświetlenia awaryjnego.

Uważa się, bowiem, że powinno ono być wszędzie tam, gdzie długotrwała przerwa w dostawie energii elektrycznej może spowodować niebezpieczny wypadek i zagrozić utratą bezpieczeństwa osobom przebywającym w takim miejscu. Dodatkowo tego typu oświetlenie będzie potrzebne również w miejscach gdzie brak światła może spowodować duże straty materialne.

Jak wybrać odpowiedniego producenta oświetlenia awaryjnego?

Renomowany i sprawdzony producent oświetlenia awaryjnego to podstawa. Z tego też powodu zawsze trzeba podpisać umowę z producentem znanym, cenionym i takim, który cieszy się tylko dobrymi opiniami na swój temat. Lampy do oświetlenia awaryjnego mają rozbłysnąć wtedy kiedy zaistnieje taka potrzeba. Z tego też powodu oświetlenie awaryjne nie może ulec awarii.

W naszym kraju jest bardzo dużo producentów, którzy od wielu lat dostarczają tego typu oświetlenie do budynków i nigdy nie zawodzą. Ich sprzęt jest wysokiej jakości i odpowiednio załącza się w przypadku awarii. Przez ten fakt wiele budynków użyteczności publicznej spełnia kluczowe normy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *