Atrakcyjne pomysły na lampy wiszące

Categories Technologia

Oświetlenie w mieszkaniu nie musi być nudne. Połączenie różnych rodzajów lamp daje przeważnie atrakcyjny efekt nawet w niewielkiej przestrzeni. Obecnie nie trzeba przejmować się trudnościami w dopasowaniu – każdy większy sklep dysponuje szeregiem ciekawych propozycji lamp i lampek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie można umieścić lampę wiszącą?

Pierwszą ważną sprawą, jaką trzeba przemyśleć inwestując w Lampy wiszące, jest ich ewentualne rozmieszczenie. Im mniejsza przestrzeń, tym staje się to bardziej istotne. Można brać pod uwagę długość elementu, na którym zawiesza się oprawę, oraz to, czy jest on sztywny, ukształtowany czy raczej luźno zwisa. Nie można przekładać estetyki nad komfort użytkowania wnętrza.

Nowoczesne lampy są świetnie wykończone i bezpieczne, dlatego jeden z pomysłów dotyczy źródła światła w bezpośrednim towarzystwie roślin. Chociaż lampa wisząca świeci dużo słabiej niż słońce, do takiej kompozycji lepiej jest wybrać rośliny światłolubne. Mimo wszystko nie powinny znajdować się zbyt blisko lampy, zawsze niezbędne jest zachowanie pewnej odległości.

Niektórzy decydują się na montaż kilku lamp wiszących w jednym miejscu. Taka kompozycja prezentuje się lekko i daje spore możliwości regulowania mocy oświetlenia, więcej niż standardowy żyrandol. W niektórych wnętrzach wystarczy to, by dobrze je oświetlić. W innych lampy stanowią alternatywę dla głównego źródła światła, które umieszczone jest centralnie.

Pasuje do każdego pomieszczenia

Bardzo trudno jest wyobrazić sobie pomieszczenie, do którego lampy wiszące po prostu nie pasują. Są one raczej dość uniwersalnym rozwiązaniem, więc warto się nimi zainteresować bliżej. Mogą sprawdzić się tam, gdzie do tej pory trudno było cokolwiek umieścić.

Skorzystanie z różnorodności asortymentu sklepów z oprawami pozwala zdecydować się na lampę wiszącą pasującą do stylu wnętrza. Obecnie można z dużą łatwością nabyć estetycznie wyglądające oprawy w bardzo zróżnicowanym stylu. Nie są zbyt kosztowne, co pozwala na dużo łatwiejsze eksperymentowanie z aranżacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *