Meglio – idealny środek do wyczyszczenia zaschniętego piekarnika

Categories Środowisko

W każdym domu potrzebny jest preparat do zadań specjalnych, który będzie w stanie poradzić sobie z każdym brudem. Bez względu na świeżość plamy, czy też powierzchni na której ona powstała preparat ten powinien sobie radzić tak samo dobrze. Czy coś takiego faktycznie istnieje?

Meglio płyn do wszystkiego – także do piekarnika

Meglio odtłuszczacz to bardzo mocno skoncentrowany płyn o zapachu cytrynowym, który doskonale radzi sobie z większością zabrudzeń. Jeżeli chcemy, aby nasza kuchnia lśniła czystością, a przy tym pachniała nieziemską cytryną wystarczy użyć lekko zwilżonej gąbki i Meglio, który dzięki aktywnemu składowi rozpuści każdą, nawet mocno zaschniętą plamę.

Z powodzeniem doczyści zaniedbany piekarnik, którego plamy zostały wielokrotnie zapieczone i praktycznie wtopiły się już w strukturę ścianek, spodu oraz sufitu piekarnika – wystarczy spryskać preparatem czyszczoną powierzchnię i zostawić na kilka minut, a następnie bez szorowania zetrzeć preparat łącznie z rozpuszczonymi plamami.

Jeżeli zabrudzenia w piekarniku są wyjątkowo silne czynność można powtórzyć, aby uzyskać taki efekt, na jakim nam zależy. Elementy piekarnika, takie jak blachy i metalowe kratki można umieścić we wcześniej przygotowanym pojemniku i zalać roztworem wody i meglio w stosunku 10:1, po czym porządnie przetrzeć i wypłukać w ciepłej, a następnie w zimnej wodzie w celu pozbycia się resztek piany i zapachu.

Ogólne zastosowanie meglio:

– zaschnięte piekarniki,
– wyjątkowo zatłuszczone okapy,
– zapuszczone krajalnice,
– zaniedbane zmywarki z dużą ilością osadów,
– często użytkowane grille,
– kominki przynajmniej raz do roku,
– wyjątkowo trwałe plamy z odzieży
– mycie elementów silnika samochodowego

Trudno o produkt bardziej skuteczny, a zarazem bardziej powszechny niż skoncentrowany, cytrynowy meglio. Jego doskonale proporcjonalny skład i konsystencja, która nie spływa kiedy spryskamy nią pionowe ścianki piekarnika to coś, co sprawia, że chce się tego specyfiku używać. Dobrze dopasowana do ręki, ergonomiczna butelka ze spryskiwaczem zapewnia wygodę użytkowania podczas codziennego jak i generalnego sprzątania. Warto zainwestować w meglio – produkt, którego nie przebije żaden inny odtłuszczać. Warto jednak pamiętać, że należy podczas używania tego płynu stosować rękawiczki, które ochronią skórę przed ewentualnym podrażnieniem – aktywne składniki preparatu mogą zbyt mocno wniknąć w skórę i są szczególnie niebezpieczne w miejscach, gdzie występują skaleczenia lub przetarcia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *