Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

Categories Środowisko

Wynajęcie kontenera na gruz jest dobrym sposobem na pozbycie się odpadów z posesji. Jednak jak łatwo się domyślić oferta wywozu gruzu jest dość zróżnicowana i znalezienie najlepszej z nich może być trudne. Jak wybrać tą najbardziej atrakcyjną? Na co zwracać uwagę?

Wywóz gruzu Śląsk i inne rejony

Szukając firmy zajmującej się wywozem gruzu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, w jakim rejonie działa. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli szukasz firmy przez internet. W takim wypadku pierwszą kwestią, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest to, czy miejsce, w którym znajduje się gruz do wywiezienia, znajduje się w rejonie pracy danej firmy. Jak łatwo się domyślić, wywóz gruzu odbywa się jedynie w takim zasięgu kilometrowym, w jakim jest to opłacalne. Firmy z Warszawy nie będą zajmowały się przecież wywozem gruzu ze Śląska, bo po prostu byłoby to nieopłacalne. Takie działanie nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. W razie wątpliwości warto zadzwonić do firmy i zapytać o to, czy dana ulica lub miejscowość jest przez nią obsługiwana.

Wielkość kontenera

Wielkość kontenerów do wywozu gruzu jest wyrażana w metrach sześciennych. Wielkość ta opisuje ich pojemność, a poszczególne wymiary można uzyskać przy bardziej szczegółowym zapoznaniem się z ofertą firmy. Zwykle jednak to ta pojemność jest wystarczającą informacją. W końcu gruz zwykle jest w formie niewielkich kawałków lub pyłu. Jest on bardzo ciężki, ale nie zajmuje dużo miejsca. Frakcje sypkie łatwo zapakować nawet w niewielkie pojemniki. Najmniejszy kontener na gruz najczęściej ma 1,7 metra sześciennego pojemności. Jest ona wystarczająca przy prowadzeniu niewielkich domowych remontów. Wywóz gruzu Śląsk może też obejmować większe kontenery. Ich wielkość zwykle zwiększa się o 1 metr aż do 4,7. Na dużych placach budowy wykorzystuje się jednak jeszcze większe kontenery na gruz. Ich pojemność może wynosić nawet kilkanaście metrów sześciennych. W warunkach domowych jest ona zdecydowanie zbyt duża, ale podczas prowadzenia prac budowalnych równocześnie na kilku sąsiadujących posesjach warto ją rozważyć. Warto też dodać, że wraz z gruzem można utylizować drzwi, framugi okienne, styropian oraz elementy budowlane. Na takie odpady trzeba zarezerwować więcej miejsca niż na skute tynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *