Dlaczego warto wybrać węgiel workowany?

Categories Środowisko

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przerzuca się na inne formy ogrzewania domu niż standardowy węgiel. Chociaż istnieje sporo możliwości, nic nie jest w stanie zastąpić wydajności kalorycznej węgla. Warto jednak wiedzieć, że można w prosty sposób skutecznie zredukować ilość pracy potrzebnej do ogrzewania domu w ten sposób. Jak to zrobić?

Dlaczego węgiel?

Warto zacząć od tego, iż jest to paliwo odznaczające się największą kalorycznością spośród dostępnych możliwości. Nie można go zastąpić za pomocą drewna, pelletu czy gazu. Węgiel od zarania dziejów stanowi podstawę ogrzewnictwa i po dziś dzień jest szeroko stosowany.

Wady palenia węglem?

Wielu sceptyków zacznie od tego, iż węgiel generuje dużą ilość smogu oraz zanieczyszczeń. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to kwestia nie do końca doprecyzowana, gdyż postęp techniczny w dziedzinie ogrzewnictwa znacznie zredukował ten problem.

Warto jednak zwrócić uwagę na inny, bardziej praktyczny aspekt, jakim jest ilość brudu w miejscu przechowywania węgla. Jest to jeden z najczęstszych problemów, gdyż ilość sadzy unoszącej się podczas składowania oraz dorzucania węgla do pieca jest bardzo duża.

Jak rozwiązać ten „brudny” problem?

Chcąc skutecznie zredukować problem z ilością brudu unoszącego się po piwnicy lub innym miejscu używanym do składowania warto wybrać węgiel workowany. Jest on pakowany najczęściej po 25kg co sprawia, że jeden cały worek można bez problemu wsypać do podajnika nowoczesnych pieców.

W ten sposób, ilość generowanego brudu jest minimalna. Sadza nie unosi się w pomieszczeniu, gdyż węgiel jest poporcjowany i dobrze zabezpieczony plastikowym workiem. W ten sam sposób powstaje minimalna ilość brudu podczas dorzucania węgla do pieca. Dzięki wykorzystaniu plastikowych worków temat brudu jest właściwie zredukowany do minimum.

Podsumowując, palenie węglem wciąż daje najlepsze rezultaty pod kątem wydajności, gdyż jest to najbardziej kaloryczne paliwo stałe. Trzeba jednak wiedzieć, że ilość brudu powstającego podczas palenia w piecu za pomocą tego paliwa jest bardzo duża. Węgiel workowany jest rozwiązaniem, które może skutecznie rozwiązać każdy problem wynikający z tego tytułu. Warto zatem nie zastanawiać się długo tylko wybrać się po węgiel w paczkach!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *