Jak wygłuszyć sufit?

Categories remonty

Należy mieć świadomość, że wyciszenie sufitu może rozwiązać mnóstwo problemów mieszkańców bliźniaków, domów wielorodzinnych czy segmentów.

W jaki sposób można wyciszyć sufit w mieszkaniu?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wyciszenie sufitu jest możliwe dzięki zbudowaniu sufitu podwieszanego z izolacją akustyczną.

Godny uwagi jest również fakt, że w przypadku, gdy wysokość poszczególnych pomieszczeń będzie wynosiła ponad 2,5 metra to rodzaj konstrukcji praktycznie nie będzie miał żadnego znaczenia.

W zdecydowanej większości przypadków jest wtedy wykorzystywany ruszt pojedynczy jednokierunkowy lub krzyżowy.

Jaki jest najlepszy sposób na wygłuszenie sufitu?

Rekomendowane jest przede wszystkim zastosowanie zdecydowanie cięższej okładziny o grubości przynajmniej 25 mm. Można tego dokonać przez zamontowanie standardowych płyt podwójnie lub postawić na płyty o grubości 25 mm.

Droższą opcją będzie zastosowanie płyt akustycznych. Godny uwagi jest fakt, że ich gipsowy rdzeń będzie charakteryzował się wyraźną krystaliczną strukturą. Wspomniane płyty są również znacznie bardziej elastyczne w porównaniu do innych.

O czym należy pamiętać podczas wyciszania sufitu?

Nie można zapomnieć, by pod profilami U znajdowała się przekładka w postaci taśmy akustycznej. Możliwe jest również zabudowanie sufitu panelami akustycznymi z wełny poliestrowej.

Osoby, które są zainteresowane zwiększeniem izolacyjności akustycznej mogą bez większego problemu dołożyć kolejną warstwę płyt gipsowo-kartonowych o grubości 12 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *