Wyciszanie ścian za pomocą paneli ściennych akustycznych

Categories mieszkania

Hałas potrafi uprzykrzyć normalne funkcjonowanie w mieszkaniu, zwłaszcza gdy na małej powierzchni mieszka kilka osób. Każdy potrzebuje swojej cichej przestrzeni, by mógł się wyciszyć i odpocząć od pracy. Czasem trzeba poszukać skutecznych rozwiązań, jak wyciszyć ściany, tak by każdy miał zachowaną swoją spokojną przestrzeń.

Wyciszanie ścian za pomocą paneli ściennych akustycznych

Obok założenia dźwiękoszczelnych okien, wygłuszenia drzwi, najważniejsze jest wyciszenie ścian. Słuchanie głośnej muzyki, głośny krzyk, a nawet śmiech może przeszkadzać sąsiadowi. Jeśli nie chce się wchodzić w konflikt z sąsiadem lub to sąsiad powoduje hałas, lepiej zastanowić się, jak wyciszyć ściany.

Wyciszanie ścian nie musi oznaczać dużego nakładu pracy oraz pieniędzy. Warto wyciszyć ściany za pomocą paneli ściennych. Są dużo bardziej skuteczniejsze od tapety, a dostępne w różnych cenach. Koszt zaczyna się od 50 zł za panel.

Panele wypełnione są specjalną pianką o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Poprawiają akustykę w danym miejscu, mają także bogate walory estetyczne.

Panele ścienne akustyczne – efekt wyciszający i estetyczny

Panelami ściennymi można wyłożyć całą ścianę lub jej część. Nawet klika sztuk da efekt wytłumienia, czyli zlikwiduje pogłos i zatrzyma dźwięki przedostające się z sąsiadujących pokojów.

Ważny jest także efekt estetyczny, czasem panele są montowane tylko z powodów estetycznych. Dostępne są w różnych kolorach i kształtach, panele mogą być w postaci gładkiej lub piramidek. Zastosowana w nich pianka ma właściwości akustyczne oraz termiczne. Dlatego też w przypadku braku ocieplenia budynku to także ciekawy pomysł na zatrzymanie zimna z zewnątrz, ocieplenie mieszkania.

Montaż paneli ściennych akustycznych

Montaż paneli jest na tyle łatwy, że niemal każdy samodzielnie może go wykonać. Do montażu można wybrać klej montażowy, wkręty lub montaż na stelażu. Nie jest potrzebne szczególne przygotowanie ściany pod montaż, można je mocować do istniejącego wykończenia ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *