Urządzanie salonu w stylu glamour

Categories mieszkania

Wydaje się, że w aranżacjach modnych wnętrz niepodzielnie zapanował minimalizm. A jednak ciągle nie brakuje osób, które pragną, by ich pokój dzienny olśniewał gości przepychem – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jak stworzyć idealny salon glamour?

Dekoracje rodem z Hollywood

Jeśli to styl glamour stanowi naszą inspirację wnętrzarską, jednego nie musimy się obawiać – wrażenia nadmiaru. Jest zupełnie odwrotnie: to właśnie nadmiar, przepych i wręcz ostentacyjne bogactwo stanowią efekt stylistyczny, do którego będziemy dążyć.

W salonie glamour z całą pewnością powinien znaleźć się kominek, na którego gzymsie ustawimy rozmaite figurki, zdjęcia czy sentymentalne pamiątki. Meble mogą posiadać wygięte, zdobione nogi i atłasowe obicia, a uchwyty meblowe – fantazyjne kształty (po takie uchwyty meblowe w Poznaniu warto się udać do ich wytwórcy).

Kryształy pełne blasku i światła

Charakterystyczną cechą stylu glamour jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju odbijających światło powierzchni. Nie tylko powiększają one optycznie przestrzeń, ale także przyczyniają się do wywołania wrażenia oszałamiającego luksusu. Światło powinno odbijać się w ustawionych w kątach salonu lustrach w zdobionych ramach, fasetkach żyrandolu czy wypolerowanych do połysku bibelotach.

Każdy błyszczący detal ma tu potencjał, by pogłębić efekty świetlne. Czarny wazon ze szkliwionej ceramiki. Kryształowy żyrandol, który połyskuje z każdym podmuchem wiatru z okna. Zdobione, mosiężne uchwyty do mebli (takie uchwyty meblowe w Poznaniu można nabyć od renomowanych producentów). Całość tej kompozycji sprawi, że nasi goście z zachwytem będą przyglądali się fantastycznej grze światła na przedmiotach.

Złoto czy srebro?

Salon w stylu glamour nie mógłby się obyć bez wykorzystania elementów, które kojarzą się z najcenniejszymi metalami. Nie muszą być to wcale dyskretne dodatki – styl ten lubuje się w aranżacjach, które z powodzeniem mogłyby stanowić definicję kiczu, gdyby nie to, jak doskonale są przemyślane. We wnętrzach glamour powinien pojawić się jeden z dwóch podstawowych w tym klimacie kolorów. Ale który – złoty czy srebrny?

Osoby, które pragną wykończyć aranżację swojego salonu uchwytami meblowymi w Poznaniu znajdą szeroki wybór projektów, którym trudno będzie się oprzeć. Złote uchwyty dodadzą wnętrzu sporo ciepła, natomiast srebro podkreśli inspiracje starymi, klasycznymi filmami, podkreślając piękno czarno-białych tapet i puszystych, miękkich dywanów. Prócz uchwytów metale te mogą przewijać się dosłownie wszędzie – pokrywać świeczniki, patery i ramy obrazów czy podkreślać światło żyrandoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *