Każdy lubi oglądać zdjęcia wnętrz. Co publikować na blogu o projektowaniu, aby czytelnicy byli zainteresowani nie tylko oglądaniem, ale także czytaniem? Główną funkcją blogów projektowych jest pomaganie i inspirowanie. Ich specyfika polega na tym, że ludzie przychodzą na blog wnętrzarski po konkretne porady. Na podstawie tych celów autor musi wybrać formułę dla bloga.
Zainwestuj w dobre zdjęcia
Piękne i wysokiej jakości zdjęcia gwarantują połowę sukcesu bloga wnętrzarskiego. Opublikowane fotografie wnętrz pozwalają zbierać „polubienia”. Ale jeśli chcesz stworzyć nie tylko piękny, ale pełnoprawny udany blog z jedną koncepcją, zadbaj o nagłówki i zwięzły opis tekstowy. Resztę powiedzą obrazki. Oto kilka propozycji działów na blog wnętrzarski.
Warto aktywizować społeczność. Propozycje oceny projektu lokalu zachęcają subskrybentów do dyskusji.
Pomysły na dekorowanie balkonu, sypialni, kuchni, salonu, przedpokoju, garderoby. Poświęcenie każdemu pokojowi osobnej rubryki będzie odpowiednią inwestycją na przyszłość.
Kwiaty we wnętrzu. Opcje dekoracji ze świeżymi kwiatami. Zimowe ogrody i wprowadzanie przyrody do czterech ścian.
Wnętrza w dobrym guście, czyli czego się wystrzegać.
Przykłady nietypowych projektów na przykład w stylu ekologicznym lub na bogato.
Produkcje video
Ten rodzaj przekazu daje blogerom, którzy piszą o projektowaniu, przewagę nad innymi sieciami społecznościowymi. Na przykład możliwość wykonywania najbardziej realistycznych symulacji wnętrz, a także udzielania szczegółowych lekcji mistrzowskich.
I znów kilka przykładów.
Warsztaty o projektowaniu. Możesz nagrywać pełne wykłady o stylach, technikach, kolorach we wnętrzu. W przyszłości możesz pomyśleć o zarabianiu na tej rubryce.
Vlogi z wystaw wnętrzarskich oraz ze sklepów meblowych.
DIY: Jak zrobić wieniec świąteczny, jak uszyć poszewkę na poduszkę i inne robótki ręczne.
O znaczeniu wysokiej jakości zdjęć powiedzieliśmy już: powinno być ich wiele. Ta zasada dotyczy również bloga tekstowego. Czytelne publikacje i projekty biznesowe są chętnie odwiedzane, dlatego ważne jest, aby wypełnić je dobrymi tekstami.
Kolejne przykłady:
Wskazówki dla majsterkowiczów, jak sprawić, by dom był przytulniejszy za pomocą improwizowanych i niedrogich środków.
Przegląd ciekawych nowości we wnętrzach sklepów. Ta rubryka pomoże rozwinąć finansowo blog wnętrzarski.
Feng Shui, porady i wskazówki.
Historie o designie. Jak powstawały marki wnętrzarskie.
Wnętrza w kinie. Wirtualne wycieczki po domach ulubionych bohaterów filmowych to bardzo bogaty i interesujący temat.