Skup stali narzędziowej i węglika spiekanego

Categories materiały budowlane

Na skupie zużytych elementów metalowych można zarobić znaczące pieniądze, co pozwoli między innymi na zwrot części kosztów zakupy maszyn, które uległy już zużyciu. Powszechnie skupuje się zużyte narzędzia oraz elementy maszynowe, które wykonane zostały ze specjalnej stali narzędziowej lub z węglika spiekanego.

Zastosowanie stali narzędziowej

Stal narzędziowa cieszy się ogromną popularnością, a na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów tego materiału. Poszczególne stopy stali narzędziowej różnią się pomiędzy sobą sposobami produkcji oraz dodatkami. Zasadniczo każda stal narzędziowa charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, która jest konieczna, aby wykonane z niej narzędzia nie ulegały natychmiastowemu zużyciu. Stal narzędziowa pozwala na wytwarzanie elementów tnących, ponieważ odznacza się bardzo wysoką twardością.

Zastosowanie węglika spiekanego

Węglik spiekany powstaje ze sproszkowanych metali, które za pomocą ogromnego ciśnienia oraz wysokiej temperatury są ze sobą prasowane w odpowiedni sposób. Na szczególną uwagę zasługują przy tym między innymi takie aspekty jak na przykład wykorzystywane do produkcji węglików metale. W procesach przemysłowych prasuje się drobiny metali takich jak na przykład tytan oraz wolfram. Spoiwem tego materiału bywa kobalt lub nikiel, dlatego też węglik spiekany cena bywa tak wysoka. Z węglika spiekanego powstają najczęściej elementy tnące oraz ścierające, które umieszczane są na narzędziach wykonanych ze stali narzędziowej. Takie metody produkcji stosuje się, ponieważ węglik jest bardzo kruchy.

Skup węglika spiekanego

Jak powszechnie wiadomo, węglik spiekany cena jest wysoka, dlatego też warto jest znaleźć skup węglika spiekanego, aby zwróciła się część kosztów zakupu narzędzi, które teraz się już zużyte. Węglik spiekany skup zawsze prowadzi również skup stali narzędziowej, przede wszystkim dlatego, że najczęściej te rzadkie metale są ze sobą zespolone w postaci elementów takich jak na przykład noże tokarskie czy wiertła i piły. Węglik spiekany skup czasami jest przyjmowany również w postaci wiórów. Czasami można także skupować węgliki w postaci szlamu lub proszku, z uwagi na wysoką cenę tego niezwykłego materiału, z którego konstruowane są wytrzymałe elementy ścierne i tnące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *