Rodzaje szlabanów w Gliwicach

Categories materiały budowlane

Gliwice to miasto, które się nieustannie rozwija. Pełno tu nowych osiedli, strzeżonych, z monitoringiem, a także parkingów ze szlabanami, które kontrolują przepływ osób i pojazdów. Dzięki tym urządzeniom zapewnia się komfort i bezpieczeństwo, a także zapobiega się blokowaniu miejsc parkingowych.

Szlabany Gliwice – jaki mogą mieć napęd?

Szlabany w Gliwicach mogą być różne. Ze względu na napęd dzielą się na szlabany elektromechaniczne i elektrohydrauliczne. Szlabany elektromechaniczne składają się z silnika i przekładni ślimakowej. Tego typu urządzenia są odporne na trudne warunki atmosferyczne, rzadko się psują i nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, a jedynie okresowego przeglądu. Szlabany elektrohydrauliczne to urządzenia, w których energia mechaniczna przekazywana jest z miejsca wytwarzania do miejsca napędzanego. W tym przypadku pracą urządzenia kierują pompy i tłoki, które wykorzystują ciśnienie cieczy do napędu. Szlabany te mają długą żywotność, pracują także bardzo intensywnie.

Jak dzielą się szlabany ze względu na sposób poruszania się ramienia?

Jeśli chodzi o szlabany Gliwice to miasto, w którym wykorzystuje się szlabany ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Te pierwsze mają ramie ponoszone ręcznie i blokadę samoczynną, ustawioną w pozycji pionowej, a także całkowitą blokadę przy pomocy klucza. Są one stosowane dość rzadko, przeważnie na parkingach sklepowych, a także stacjach benzynowych działających tylko w dzień. Szlabany półautomatyczne, które mają wspomaganie przy podnoszeniu ramienia. Szlabany automatyczne natomiast sterowane są przy pomocy centrali, dzięki której można je otwierać za pomocą karty, pilota lub przycisku.

Jak wybrać odpowiedni szlaban?

Przy wyborze odpowiedniego szlabanu trzeba kierować się przede wszystkim tym, jak intensywnie będzie on pracował. Ważna tu jest ilość cykli otwarcia na dobę, inny szlaban będzie potrzebny na niewielkich osiedlach lub parkingach, a inny tam, gdzie jest dużo miejsc parkingowych i praca szlabanu będzie intensywniejsza.Trzeba wziąć także odpowiedni wybór długości ramienia. Ramię długie oznaczać będzie dłuższy czas potrzebny na otwarcie i większą siłę, która będzie potrzebna jednostce napędowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szlabany Gliwice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *