Kontenery na złom to podstawa w transporcie odpadów metalowych. Normy prawne zabraniają przewozu takich towarów bez przykrycia dachowego co wiąże się z zasadami bezpieczeństwa na drodze i licznymi zagrożeniami niesionymi przez warunki atmosferyczne. Stosowane czasem plandeki nie zapewniają właściwej ochrony i po krótkim użytkowaniu niszczeją. Warto więc wybrać kontenery dachowe.

Klasyczne dachowce

Niedrogim i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zakup prostego i sprawdzonego kontenera z dachem otwieranym na jedną stronę za pomocą zawiasów. Na rynku występuje wiele tego typu urządzeń jednak w tym artykule skupimy się na kontenerze EKO 40 L z dachem. Jest to model sprawdzony, posiada optymalne możliwości ładunkowe oraz jest łatwy w obsłudze.

Wspomniany kontener to stabilna konstrukcja wykonana ze stalowych profili obudowanych mocną 3 milimetrowej grubości blachą wzmacnianą na spodzie dodatkowymi kątownikami, przy których zamocowano też ułatwiające załadunek na samochód szyny. Dodatkiem do szyn są dwie rolki umożliwiające łatwe przesunięcie kontenera na krótkich dystansach i swobodne wpięcie w mocowania samochodu transportującego. Innowacją w tym kontenerze jest ultralekki dach wykonany z tworzywa lżejszego o niemal 70 % od metalu co zmniejsza jego masę własną.

Pomysłowe serie

Klasyczne sprawdzone kontenery na złom KW to stabilne rozwiązania ze stalową konstrukcją z profili, wzmocnioną na spodzie teownikami i wyposażoną w łatwe w obsłudze drzwi typu holenderskiego. Wadą tych kontenerów było jedynie to, iż nie miały dachu a jedynie opcjonalną plandekę. Dziś powstają już wersje tych kontenerów wzbogacone o przykrycie.

Ciekawą serią wspomnianych kontenerów KW są pojemniki z szyberdachem. Jest to nic innego jak rozbudowana wersja klasycznego kontenera wyposażona w łatwo otwierany, przesuwny dach. Dostosowane do systemów hakowych kontenery z szyberdachami są idealne do użytku gdy liczy się czas załadunku. Szyberdach otwiera się w błyskawicznym tempie wystarczy zdjąć zaczepy i przesunąć klapę dachową jednym ruchem ręki.

Gdy liczy się wytrzymałość

Czasem wygoda nie gra roli, najważniejsza jest wtedy pojemność i wytrzymałość kontenera. Tak jest w przypadku przewozu naprawdę dużych i ciężkich partii złomu. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą kontenery EKO-1 H.

W konstrukcji EKO-1 H wykorzystano dużej grubości profile stalowe o zwiększonej wytrzymałości. Przy budowie wszystkich ścian wykorzystaną jedną z najlepszych na rynku odmian stali Hardox cechującą się trudną ścieralnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *