Ceny skupu miedzi i jej stopów

Categories materiały budowlane

Czy wiesz, że cyna, nikiel i miedź to metale kolorowe, za które na skupach złomu można zarobić najwięcej? Te trudne do pozyskiwania surowce, których wydobycie jest mocno ograniczone warto pozyskiwać z drugiej ręki. Sprawdzamy ile można zarobić na sprzedaży miedzi z odzysku.

Skup miedzi – sprawdź na zlomex.pl jakie są ceny

Cena miedzi na skupie może przekraczać nawet 30 zł za kilogram. Dokładana kalkulacja jest zależna od punktu i może ulec zmianom. Na wysokość stawek za złom miedziany wpływ ma także forma i rodzaj metalu.

Interesuje Cię Skup miedzi – sprawdź na zlomex.pl, że obecnie ten metal jest w cenie. I tak za złom miedziany na początku marca 2023 roku można było dostać 36 zł za 1 kg. Najmniej dostaniemy za złom w postaci silników czy rozruszników i będzie to zaledwie 2 zł za 1 kg oraz za miedziane kable i wiązki (od 6 do 10 zł).

Jeśli dysponujemy miedzią millbera otrzymamy za nią 35,60 zł, zaś za miedź w kawałku 32,40 zł. Cena za złom miedzi niesortowany osiąga na skupie wartości od 30,70 do 31,80 zł. Podobnie przedstawia się sytuacja skupu miedzi pochodzącej z piecyków i nagrzewnic.

Skup mosiądzu – ceny stopów miedzianych na złomie

Mówiąc o skupie miedzi nie sposób nie wspomnieć o cenach mosiądzu. Mosiądz jest to stop dwóch metali kolorowych – miedzi i cynku, w którym przyjmuje się, że cynku nie może być więcej niż 40%. Połączenie tych dwóch metali także dobrze się sprzedaje.

I tak za mosiądz pobiał uzyskamy cenę w wysokości niespełna 20 zł za 1 kg, natomiast za mosiężne wiórki – nieco ponad 18 zł za 1 kg. Pozbywając się mosiężnych rupieci warto mieć na uwadze, że są wykonane z cennego stopu dwóch rzadkich metali, dlatego do punktów odbioru złomu warto przyjść nawet z niewielką ilością tego surowca.

Podane ceny ukazują, że warto postępować ekologicznie i sprzedawać niepotrzebne elementy zawierające metale kolorowe (w tym miedź) do punktów ich skupu. Metale i ich stopy mają wysoką wagę, dlatego często nawet na niepozornym kawałku miedzi można zarobić całkiem pokaźną kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *