Szukasz pracy? Jeśli nie masz wykształcenia, doświadczenia lub wyuczonego zawodu nie jest to łatwe zadanie. Mam dla ciebie interesującą propozycję: zostań operatorem podnośnika koszowego. Praca nie jest ani trudna, ani męcząca. Jeśli nie masz innego pomysłu na siebie może warto spróbować? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się więcej o tym zawodzie.
Czym są podnośniki koszowe?
Podnośniki koszowe (zwane też podestami ruchomymi lub zwyżkami) są to urządzenia dźwigowe wykorzystywane najczęściej w budownictwie. Przydają się podczas konserwacji budynków, mycia okien, montowania reklam, wycinki gałęzi, prac dekarskich, naprawach linii telefonicznych. Korzysta z nich straż pożarna podczas akcji ratunkowych.
Podnośniki z powodzeniem zastępują tradycyjne rusztowania. Wiele firm oferuje ich wynajem w bardzo przystępnej cenie. Trudno byłoby bez nich niektóre prace wykonać.
Jak zostać operatorem podnośnika?
Aby zostać operatorem podnośnika koszowego musisz skończyć odpowiedni kurs przygotowujący do tego zawodu. Na ten kurs przyjmują osoby pełnoletnie z wykształceniem podstawowym. Nie możesz mieć przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości. Pamiętaj, że kurs jest płatny. Kosztuje ok 500zl plus egzamin.
Zajęcia na kursie są zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Trwa on ok 35h. Egzamin końcowy składa się z części testowej i z części sprawdzającej nasze umiejętności w praktyce.
Dla kogo ta praca nie jest odpowiednia?
Praca wymaga odpowiedzialności, osoby roztrzepane, lekkomyślne i zapominalskie nie nadają się do tego zawodu. Nie jest to zajęcie odpowiednie dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Osoba zażywająca w pracy używki stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych osób w swoim otoczeniu. Niektóre choroby również mogą być przeciwwskazaniem do podjęcia tej pracy np jeśli często mdlejesz lub cierpisz z powodu migren. Osoby bez uprawnień powinny omijać podnosniki koszowe szerokim łukiem. Nie jest to też praca dla osób, które marzą o zarabianiu milionów. Pensja jest przyzwoita, ale niezbyt wygórowana.
Jeśli jesteś kobietą nie obawiaj się podjąć tej pracy. Co prawda operatorzy podnośników to głównie mężczyźni, ale kilka kobiet też się znajdzie w tym zawodzie.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski