Odpowiednie oznaczeni dróg ewakuacyjnych – to warto wiedzieć!

Categories Maszyny

Bezpieczeństwo użytkowników jest jedną z istotnych kwestii, o które należy zadbać budując lub remontując różnego rodzaju budynku użyteczności publicznej i nie tylko. Nie chodzi tu jednak o kwestię odpowiedniej konstrukcji, ale o zapewnienie dróg ewakuacyjnych.

Dlaczego drogi ewakuacyjne są takie ważne?

W zdecydowanej większości sytuacji oznaczenie dróg ewakuacyjnych może się wydawać mało istotne. Mają one jednak gwarantować bezpieczeństwo w momentach trudnych, takich jak awaria, przerwa w dostawie energii lub co gorsza pożar.

Chodzi o to by w niestandardowej, trudnej sytuacji wszyscy wiedzieli jak bezpiecznie wydostać się z budynku. Nie tylko osoby, które korzystają z danego budynku na co dzień i znają wyjścia na pamięć, ale również goście czy petenci.

Kiedy oznakowanie dróg ewakuacyjnych jest obowiązkowe?

W Polsce prawo dotyczące konieczności znakowania dróg ewakuacyjnych jest proste. Takie znaki bezpieczeństwa muszą być umieszczone we wszystkich budynkach posiadających dwa lub więcej wyjść. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie budynki mieszkalne.

Dla ułatwienia i ujednolicenia oznaczeń w 2012 roku wprowadzono normę PN-EN ISO 7010. Jednolite piktogramy i kolorystyka sprawia, że oznaczenia są czytelne dla wszystkich a jednocześnie zbieżne z tymi stosowanymi na arenie międzynarodowej.

Oznaczenia to nie wszystko

Odpowiednio rozmieszczone znaki bezpieczeństwa to nie wszystko. Dlatego hybryd.com.pl oferuje całe systemy oświetlenia awaryjnego, w ramach których możliwe jest również odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych.

Na hybryd.com.pl można zaopatrzyć się w oprawy i mocowania do oświetlenia awaryjnego, Znaki bezpieczeństwa, ale również całe systemy oświetlenia awaryjnego. Firma oferuje również odpowiednie oprogramowanie i akcesoria do takich systemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *