Producent wiaderek plastikowych

Categories Logistyka

Rynek opakowań dynamicznie się rozwija i jest już obecny w wielu branżach. Plastikowe wiaderka z uchwytem są nie tylko domeną wielkich producentów chemii budowlanej, ale coraz częściej pojawiają się w przemyśle spożywczym, rolniczym czy kosmetycznym. Ich różnorodność zarówno w zakresie wyglądu, pojemności i parametrów sprawia, że każdy znajdzie dla swojego produktu właściwe opakowanie.

Parametry wiader

Z biegiem lat wiadra plastikowe producent musiał udoskonalić, a produkcję usprawnić. Wszystko przez coraz bardziej wymagających klientów i coraz bardziej specyficzne i specjalistyczne produkty. Do najważniejszych zalet współczesnych opakowań należy przede wszystkim specjalnie zaprojektowana korona, pod którą schowany jest rant pokrywy. Gwarantuje to bezpieczeństwo transportu i bardzo dobre parametry w zakresie szczelności. Co więcej, pokrywy opakowań są dostosowane do różnych produktów: od branży chemicznej, przez budowlaną aż po spożywczą. Wiaderka plastikowe producent tworzy z myślą zarówno o produktach lekkich, jak i tych przekraczających 30-40kg. Dla tej drugiej grupy dedykowane są wiadra z uchwytami metalowymi, które ułatwiają ich przenoszenie (np. na budowie) bez zagrożenia zerwania rączki.Dla branży chemii budowlanej wiadra plastikowe producent oferuje ze specjalnymi pokrywami, które zapobiegają przedostawaniu się pigmentów pod koronę w trakcie procesu mieszania kolorowych tynków i farb.

Wygląd opakowań

Wiaderka plastikowe producent oferuje w najróżniejszych kolorach, kształtach i pojemnościach. Na klientów czeka szeroka gama opakowań na farby, masy szpachlowe, karmę dla zwierząt czy sałatkę warzywną. Dostępne są wiaderka okrągłe, owalne, cylindryczne, a nawet w kształcie prostopadłościanu o pojemności nawet od 0,15 litra aż do 35 litrów!

Dynamiczny rozwój technik drukarskich sprawił, że dziś zarówno w technologii offset, jak i IML istnieją nieograniczone możliwości nadruków niemal wszystkich kolorów, obrazów, a nawet zdjęć. Wszystko zależy od nakładu oraz specyfiki klienta docelowego.Na koniec nie sposób nie wspomnieć o aspekcie środowiskowym. Obecnie powszechny jest trend produkcji opakowań z surowca pochodzącego z recyklingu. Jeśli chodzi o wygląd i parametry opakowania te nie odbiegają od klasycznego polipropylenu. Bez wątpienia ta tendencja się utrzyma i już za kilkanaście lat może pojawić się obowiązek korzystania wyłącznie z wiader (i nie tylko) pochodzących z recyklingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *