Pojemniki magazynowe i ich rodzaje

Categories Logistyka

Skrzynki magazynowe to stosowane od lat rozwiązanie, mające na celu sprawne i skuteczne zarządzanie towarem na magazynie. Co więcej wielofunkcyjność, jaką reprezentują pojemniki magazynowe czyni je także niezbędnym narzędziem nadzorowania łańcucha dostaw.

Pojemniki Euroclick

Skrzynie magazynowe z serii Euroclick to nowoczesne narzędzie, umożliwiające ustawianie pojemników jeden na drugim. Możliwość sztaplowania to nie jedyna zaleta Euroclick. Pojemniki wychodzą naprzeciw konieczności monitorowania przesyłek i posiadają miejsce na etykiety służące ich identyfikacji i śledzenia.

Pojemniki magazynowe Euroclik wyróżniają się także dzięki zaokrąglonym rogom i ergonomicznym uchwytom. Opływowe kształty sprawdzają się szczególnie na liniach przenośnikowych, zaś ergonomiczne uchwyty ułatwiają pracę na przestrzeniach magazynowych i produkcyjnych, jednocześnie czyniąc ją bardziej wydajną.

Skrzynki KLT

Skrzynki magazynowe są dostępne także jako skrzynki KLT. Ten rodzaj pojemników jest standaryzowany według europejskich norm dla przemysłu motoryzacyjnego. Wzmocniona podstawa pozwala na ich sprawne przenoszenie, a normy bezpieczeństwa pożarowego, które spełniają, czyni je odpornymi na działanie kwasów, zasad i olejów.

Co więcej skrzynie magazynowe KLT mają gładką podstawę i ściany, co sprawia, że utrzymanie ich w czystości jest naprawdę proste. Istnieje także możliwość nabycia kompatybilnych z pojemnikiem, specjalnych pokryw, mających na celu ochronę przed kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Pojemniki magazynowe Galia

Trzecim rodzajem skrzynek magazynowych, który zasługuje na pochwałę są pojemniki magazynowe Galia. Rozwiązanie to jest znane na rynku już od 1989 roku i od tego czasu stanowi podstawę organizacji i porządku w wielu magazynach czy przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Za sukcesem skrzynek Galia stoi ich wytrzymałość i uniwersalność. Pojemniki mają bowiem wzmocnioną podstawę i maksymalnie zwiększoną objętość. Za ergonomią przemawiają natomiast komfortowe dla użytkowników uchwyty. Co więcej skrzynki Galia występują w różnych wariantach od 4 do 75 litrów, co sprawia, że ich użycie wprowadza ład w magazynach i halach produkcyjnych, w których pojawiają się produkty czy materiały o różnych gabarytach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *