Pianka polietylenowa do izolowania pomieszczeń

Categories Logistyka

Wybranie porządnej pianki izolacyjnej niestety nie jest prostym zadaniem. Producenci co roku oferują nowe materiały izolacyjne, które oparte są na tajemniczym składzie i zaawansowanych technologiach. W dzisiejszych czasach rekordy popularności bije jednak poliuretanowa pianka w arkuszach. Jej szerokie zastosowanie wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny, ale również z prostej aplikacji.

Dlaczego warto?

Największymi atutami pianki poliuretanowej są oczywiście doskonałe parametry jeżeli chodzi o izolacyjność cieplną. Oryginalna pianka polietylenowa jest odporna na zabrudzenia, grzyby i pleśnie. Jest to rewelacyjny materiał nie tylko do prac budowlanych, ale również do różnorodnych prac remontowych. Dzięki piance PUR uzyskać można doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Elastyczna pinka polietylenowa przedostanie się nawet do niewielkich zakamarków, dzięki czemu idealnie sprawdzi się przy uszczelnianiu i montażu. Jedną wadą jest tak naprawdę podatność na promieniowanie ultrafioletowe.

Jaką piankę wybrać?

Producenci oferują letnią, zimową i całoroczną piankę polietylenową. Poszczególne odmiany różnią się między sobą przede wszystkim odpornością na temperaturę. Zimowa Pianka w arkuszach może być stosowana wyłącznie poniżej temperatury 10 stopni. Jeżeli chodzi o piankę całoroczną, to jak sama nazwa wskazuje z jej dobrodziejstwa można skorzystać przez cały rok. Przy temperaturze powyżej 10 stopni Celsjusza należy wykorzystać piankę letnią.

Co warto wiedzieć o piance polietylenowej?

Poliuretanowa pianka w rolce nie pyli się i nie kruszy. Warto wspomnieć także o tym, że nie trzeba obawiać się jej utleniania. Za pomocą nowoczesnej technologii natryskowej pianką poliuretanową można zaizolować praktycznie cały budynek. Oryginalna pianka w rolce ma doskonałe właściwości izolacyjne, dzięki czemu można ją wykorzystać nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Pianka polietylenowa niestety podatna jest na ogień. Aby ograniczyć ryzyko pożaru zdecydowanie lepszym wyborem jest nowsza pianka PIR. Jest to ulepszona wersja pianki poliuretanowej, która poradzi sobie nawet w temperaturze 300°C. Osoby, które nie wiedzą jaką piankę wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *