Magazynowanie w skrzyniach sztaplowanych

Categories Logistyka

Magazynowanie różnego rodzaju towarów nigdy nie było tak proste, jak jest w dzisiejszych czasach. Oczywiście trzeba do tego posiadać odpowiednie skrzynie plastikowe – na czeskim rynku plastová prepravka. Skrzynie tego rodzaju wykonane są z bezwonnego plastiku i są bezpieczne dla żywności. Dodatkowo można w nich przechowywać produkty o temperaturze od -30 do 60 stopni Celsjusza – czyli z powodzeniem można je trzymać na przykład w mroźni spożywczej.

Szablonowość

Kontenery sztaplowane (plastová prepravka) mogą występować w różnej wysokości, o różnych rodzajach dna i z różnymi uchwytami. Pod względem wielkości dna jednak są dopasowane do europalet, dzięki czemu ich transport nie generuje żadnych problemów na jakiejkolwiek granicy europejskiej.

Skrzynie sztaplowane są zaprojektowane tak, aby można je było ustawiać jedna na drugiej bez tracenia stabilności ustawienia. Dzięki temu magazynowanie towarów stało się znacznie prostsze – okazało się też, ze dobrze zaplanowane ułożenie skrzyń sztaplowanych zwiększa pojemność magazynu, tak więc jak na razie mają one jedynie zalety.

Pojemnik plastikowe nie posiadają zapachu, a ich wytrzymałość na odkształcenia i pęknięcia jest naprawdę duża – jeżeli jednak dojdzie do jakiegoś uszkodzenia, bardzo szybko można problem rozwiązać oddając skrzynkę do wulkanizacji. Taka usługa oferowana jest przez niektóre firmy od ręki, dzięki czemu można otrzymać swoją skrzynię już w godzinę po jej oddaniu do naprawy.

Wysoka wytrzymałość

Wspomniana wysoka wytrzymałość na uszkodzenia oraz odporność na zmienne temperatury towarów odnosi się również do długotrwałego przechowywania towarów ciężkich. Bez względu na wagę magazynowanych towarów plastikowe skrzynie nie tracą swojego kształtu, dzięki czemu wciąż zachowują swoją szablonowość, dzięki której ustawianie towaru w magazynie przestało być jakimkolwiek wyzwaniem.

Doskonałej jakości plastikowe kontenery posiadają wszelkie atesty do przechowywania w nich żywności, a kryteria europejskie w jakich są stworzone dają dodatkową pewność, że skrzynie te będą akceptowane wszędzie i zmieszczą się na każdą europaletę. Kolejną, ale nie ostatnią zaletą plastikowych skrzyń jest łatwość zachowania ich w czystości – nie pochłaniają one wilgoci oraz są odporne na wszelkie kwasy i zasady, zwykle więc ich czyszczenie jest zwykłą, prostą czynnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *